sel ajal kui postkommunistlik
Maskuliin ja Feminiin
tuksuvad sama tukset
melanhoolse iidkatlana tähise
põhjataeva all
töötab üks suurem kaamera
ja vanakooli
lindikettad
keerlevad tühja
ja üks kord veel
end of the evening
vähendades valgust
lastes rahvamassil varjata
hangede heledust
üks nõiduslik mõte
viimasest tangost
hõreneb tasa
ja kustub
lõplikult

Kristian Smeds
(tõlkinud Taavi Eelmaa)

Kristian Smedsi uusimas lavateoses kohtuvad kaks võimast näitlemistalenti: Annamária Láng Ungarist ja Juhan Ulfsak Eestist. Nende paarismängus tekib kirglik, absurdne ja humoorikas teaterlik tants. Äärmiselt visuaalne ning muusikaline etendus „Just filming“ on ka siiras austusavaldus filmikunstile.

Kristian Smeds on Soome näitekirjanik ja lavastaja. Ta on lavastajatööd teinud nii Soomes, Eestis, Leedus, Belgias, kui mujal Euroopas. Eestis on ta näiteks Von Krahli lavale toonud "Jänese aasta" ja "12 Karamazovit", Juhan Ulfsak ja Eva Klemets on osalenud ka tema rahvusvahelises teatrilavastuses "Mental Finland".

Näitlejanna Annamária Láng on üks tuntumaid artiste Ungari sõltumatu teatri ringis.  Láng oli kaua seotud Árpád Schilling asutatud teatri Krétakör´iga, peale lahkumist on ta töötanud vabakutselisena. Láng on töötanud teatrites ja filmides Ungaris, Saksamaal, Šveitsis ja Prantsusmaal.

Näitleja ja lavastaja Juhan Ulfsak on üks Eesti silmapaistvamaid kaasaegse teatri tegijaid. Ta on Eesti esimese iseseisva teatri Von Krahli trupi asutajaliige, teinud koostööd erinevate kunstnikutega Eestis, Saksamaal ja Soomes, sealhulgas osalenud mitmes Kristian Smedsi lavastuses: Year of the Hare, The Seagull, Mental Finland and Der Imaginäre sibiriske Zirkus des Rodion Raskolnikow. Eelmine aasta lavastas Ulfsak Von Krahli teatris, Teater NO99s ja Eesti Draamateatris. 2016. aasta sügisel lavastab ta William Goldingu “Kärbeste jumala” Soome Teatriakadeemias.