Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival AFEKT2018 esitleb Euroopa nüüdismuusika lavadel tuntust koguva Eestis resideeruva Iraanlasest helilooja ja dirigendi Arash Yazdani loodud Tallinna Uue Muusika Ansamblit.
Multimediaalne programm esitleb praeguse aja nüüdismuusikale omast keskset esteetikat, mis on seotud videokunsti erinevate väljendusvahenditega, eesmärgiga hägustada heli, kontsepti ja visuaali piirjooni. Autoriteks on Berlinale filmifestivalil esitletud videokunstnik Rainer Kohlberg, populaarse Adult Swim kanali animaator David O’Reilly ning kontseptuaalsele meediale keskenduvad multitalendid Simon-Steen Andersen ja Alexander Schubert.

Tallinna Uue Muusika Ansambel on fikseerimata koosseisuga rühmitus Eesti muusikamaastikul, omamoodi platvorm uue muusika kogemise võimaluste loomiseks. Ansambel soovib tuua kuulajani parima osa uuest muusikast ning pakkuda kaasaegsetele heliloojatele väljundit loomingu esmaesitamiseks.

Alates loomisest aastal 2012, on Tallinna Uue Muusika Ansambel jäänud ustavaks oma lubadusele tuua publiku ette värsket uut muusikat, rikastades oma hoolikalt valitud pro- grammi ja lähenemisega kohalikku kultuurielu. Ansamblil olid 2015. aastal mitmed põnevad kontserdid erinevates Euroopa riikides (kontserdid Barcelonas, Peterburis, Helsingis, Stockholmis, Budapestis, Pariisis ja Bukarestis) soovides tuua publikuni nii noorte kui ka tuntud meistrite poolt loodud uut muusikat. 2016. aastal esines ansambel mainekal reMusik uue muusika festivalil Peterburis ning sama aasta oktoobris AFEKT festivalil Tallinnas. Kuna oluline osa ansambli töös on tutvustada noorte heliloojate loomingut ja nende värsket lähenemist muusikale, peame oluliseks tellida teoseid mitmetelt erineva taustaga heliloojatelt.

Ansambel on varasemalt koostööd teinud mitmete eesti muusikafestivalidega (Tallinn Music Week, Värske heli festival Sügisfest, festival AFEKT), lisaks Mixtur festivaliga Barcelonas, reMusik festivaliga Peter- buris, Resonanta ühinguga Pariisis, FUGA arhitektuurimuuseumiga Bu- dapestis, Fylkingeni ühinguga Stockholmis, Korvat Auki ühiguga Helsingis ja Inner Sound New Arts Festivaliga Bukarestis. 2017. aasta oktoobris korraldas Tallinna Uue Muusika Ansambel mikrotonaalse muusika festivali nii Tallinnas kui Berliinis ning sai palju positiivset vastukaja antud festivali korraldamisel. Lisaks uudisteoste tellimisele eesti ja välismaistelt heliloojatelt, soovib Tallinna Uue Muusika Ansambel tuua Eestis esiettekandele mitmed oluliste nüüdismuusika heliloojate teosed, nagu näiteks Georg Frie- drich Haas ́i, James Tenney ́, Gerard Grisey, Michael Maierhof ́i, Alvin Lucier ́ jt muusika.