"AV Maria" on perekonna kui ühiskonna väikseima mudeli lugu, mis klassikaliste narratiivide (n-ö Tuhkatriinu, Romeo ja Julia, Fausti, Achilleuse jne lugude) küüsist ei suuda pääseda, et leida enesele koht päikese all, kus ei ole nagunii enam midagi uut. Kas kapselduda või avada ennast maailmale (maailm - see on teised inimesed, teised inimesed - see on põrgu). Ja kui tulebki valikut pakkuv Mephistopheles, kas siis pole võimalik, et see otsustamatuse moment ongi see kauneim hetk, milles võiks viibida igavesti?

Karl Koppelmaa on juba esimesi tunnustusi pälvinud noor näitekirjanik ja lavastaja, EMTA Lavakunstikooli 27. lennu vilistlane ja Teater KELMi kunstiline juht.

Teater KELMile panid aluse Kultuuriklubi Kelm toredad inimesed ja EMTA lavakunstikooli 27. lennu vilistlased. Aga miks? Väga isekal põhjusel, et oleks üks koht, kus on täielik loominguline vabadus, kus tegeleda inimlike väärtuste või nende puudumisega, kus olla aus (ka enesele valetamises). See on ka koht, mis tahab teha koostööd teiste teatritega, et ühiselt edendada kultuuri Eesti Vabariigis ja miks mitte ka üle maailma, aga see on alles tulevikumuusika.