„Eksperimendid horisondiga" keskendub heli ja ruumi seostele kujutluste tasandil. Kui möödunud aasta festivali samanimelise avakontserdi puhul oli vihje horisondiga eksperimenteerimisele seotud kunagise leibeli Ulmeplaatide taotlusega tuua ulmeliste helide abil kauged tavatasandil kättesaamatud kohad kuulaja kujutlusulatusse, siis sel aastal on kavas sama taotlust võimendada sekkumiste ja sulandumiste kaudu erinevate akustilise heli sfääridega rahvalikest helimaastikest ja väljasalvestustest kuni nüüdismuusikani.
Koostöös ERSO kammerkoosseisuga tulevad autorite osalusel ettekandele uued heliteosed Sander Saarmetsalt, Liis Viiralt ja Juhan Vihterpalilt. Lisaks on laval psühhedeelse toorfolgi trio Eeter, Wondering O (Mihkel Tomberg) ja Aivar Tõnso. Visuaalid loob Tencu.

Heliüleste tasandite muusikafestival Üle Heli keskendub žanrimääratluste asemel muusika tähenduslikkusele ja seostele erinevate kunstivaldkondadega. Alates 2015.aastast toimuva festivali eesmärgiks on käesoleval aastal kokkuvõtte tegemine seni vaatluse all olnud erinevatest heli ja ruumiga seonduvatest teemadest.

www.ule-heli.ee