Vaata festivali siin: http://elektron.live/

19:00 HENRI HÜTT, VEIKO TUBIN "Sisenemine sisenemisse" // nagu etendus //
Lavastus "Sisenemine sisenemisse" keskendub reaalse elu ning kujundatud situatsiooni vahelisele häälestamisele. Henri Hütt ja Veiko Tubin kogusid kokku kõikide Eesti teatrite ja etendusasutuste helilised publikukutsungid ja seostatud tähistajad. Heliline märguanne, mis reeglina tähistab etenduseks valmisolekut ning on signaal saali kogunemiseks, on lavastuse keskne tegelane.
Henri Hütt on (etendus)kunstnik, kelle loominguspektrisse kuuluvad tehnoloogilise dominandiga etenduskunsti vormid, helietendused, lavastatud näitused, kureerimised, kirjutamised, installatiivsete etenduste genereerimised ja muu tabamatu. Lähtub kestuses olemisest, sest kes palju teeb, see jõuab vähe ajalukku.
Veiko Tubin on vabakutseline näitleja, helilooja ja lavastaja. Lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli 22. lennu Priit Pedajase juhendamise all.

20:00 METTE EDVARDSEN "WE TO BE" // nagu etendus //
Algselt on "We to be" (2015) etendus, mis on kirjutatud näidendina ja seda loeb ette üks esitaja, istudes koos publikuga tühja lava ees. Lisaks kantakse etendust üle raadio otse-eetris. Niisiis kasutab teos kolme erinevat meediumi, mida esitatakse üheaegselt kolmes eri kohas: etendusena teatris, näidendina raamatus ja otseülekandena raadios. Festivalil Kõhe Vastasmõju loeb Mette seda oma kodus. Virtuaalselt siis ka sinu kodus. Keerates oma ekraanivalguse maha, muutub We to be raadiosaateks.

Mette Edvardsen tegutseb etenduskunstide väljal koreograafi ja etendajana. Kuigi osa tema teostest uurib teisi meediume või teisi formaate, nagu näiteks video, raamatud ja kirjutamine, huvitab teda alati nende suhe etenduskunstide praktika ja situatsiooniga. Ta on palju aastaid töötanud tantsija ja etendajana mitmetes kompaniides ja projektides ning tegeleb isikliku loominguga alates 2002. aastast. Tema teoseid esitatakse rahvusvaheliselt ja ta jätkab projektide arendamist koostöös teiste kunstnikega nii kaaslooja kui esitajana.

21:00 EESTI ELEKTROONILISE MUUSIKA SELTSI ANSAMBEL EMA Udo Kasemets: "Tt – tribute to Buckminster Fuller, Marshall McLuhan, John Cage" // nagu kontsert //
„Tt – tribute to Buckminster Fuller, Marshall McLuhan, John Cage“ on Kasemetsa interaktiivne multimeediateos aastast 1968, milles publik saab mõjutada oma otsustega nii heli, visuaale kui ka valguskujundust.

Udo Kasemetsa (1919–2014) on naljatamisi nimetatud kõige vähemtuntud kõige kuulsa­ maks eesti heliloojaks, kelle kohta leidub artikkel vast igas väärikamas muusikaentsük­ lopeedias. Kanadas, kus Udo Kasemets veetis suurema osa oma elust, nimetati teda „ilmselt kõige kompromissitumaks muusikuks Kanada muusika ajaloos“, tema mõju Toronto muusika­ elule ja järgnevatele põlvkondadele on raske üle hinnata. Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel EMA on 2017. aastal loodud koosseis, mis on pühendunud elektroonilise kammermuusika mängimisele. Ansambli eesmärgiks on ületada tehnoloogilised kammitsad ning arendada tundlikku musitseerimist, üksteisele reagee­rimist ning teravat kuulamist, kasutades ära erinevate elektrooniliste instrumentide usku­matult rikkalikke kõlavõimalusi.