Installatsiooni "Imaginaarsete kohtade heliatlas" idee sai alguse soovist kasutada heliruumis tähenduste ja seoste loomiseks Timo Tootsi loodud virtuaalset andmeformaati “linki”. Timo poolt “linkide” kasutamiseks ehitatud installatsiooni mootor ja süda, ruumilise heli mikser “Linkispace”, võimaldab Aivar Tõnso loodud imaginaarsetest kohtadest inspireeritud helisid kihtidena ruumilises nö ebakõlarisüsteemis ringi liigutada ja omavahel sulandada. Lisaks rikastavad ruumi ilmet ka Tencu visuaalid. Kõige olulisem roll atmosfääri kujundamisel on aga külastajatel, kes voolivad Linkispace´i abil justkui helihologramme muutes nende kuju ja suurust ning liikumistrajektoori. Kuid heli nö vormist on siiski kesksemal kohal selle mõju tajude avardamisele ja et mitte ilma igasuguste orientiirideta lasta end heli abil täisabstraktsetesse avarustesse kanda viitab installatsioon kirjanduslikes tekstides mainitud erinevatele kujuteldavatele kohtadele ja kutsub neis helide abil oma teekonda looma. Erinevate kujuteldavate maailmade loomise kaudu on inimesed läbi aegade väljendanud oma unistusi, ihasid ja ka hirme, mis segastel aegadel mõjuvad ehk reaalsemaltki ja on muutustele paremini alluvad kui päriskohad.
Installatsioon on osa Üle Heli 24 näitusest “Kuulmuse keermed”
Timo Toots on interdistsiplinaarne kunstnik, kes elab ja töötab Eestis. Tema kunstiline uurimustöö keskendub inimeste, tehnoloogia ja looduse vahelistele suhetele. Tootsi looming käsitleb privaatsuse küsimust jälgimisühiskonnas ning looduse rolli tehnoloogiaajastul. Alates 2006. aastast on ta oma töid eksponeerinud Euroopas, USAs ja Aasias. Tema teoseid leidub nii erakogudes kui ka Eesti Kunstimuuseumis ja ZKM-is (Kunsti ja Meedia Keskus). 2012. aastal võitis Toots Ars Electronica Kuldse Nica interaktiivkunsti kategoorias. 2012. aastal asutas ta tehnoloogilise kunsti talu Maajaam, mida juhib koos Mari-Liis Rebasega. Maajaamal on kunstiresidentuuri programm ning mitmesugused töötoad erineva kunsti jaoks. Talu territooriumil korraldavad nad tehnoloogilise kunsti vabaõhunäitust "Metsikud bitid". Lisaks leiutab Timo Toots oma stuudios Masinism mängulisi objekte.
Tencu on vabakutseline režissöör, animaator ja videokunstnik, kes tegutseb oma stuudios Peata Film. Lisaks filmidele ja muusikavideotele on ta loonud animatsiooni- ja videokujundusi teatri- ja tantsuetendustele, loonud videomappinguid ja installatsioone ning teinud VJ-na koostööd paljude muusikutega.
Aivar Tõnso on muusik, helikunstnik ja valdkondadeüleste kultuurisündmuste kuraator. Ta on alates 90ndate algusest tegelenud elektroonilise muusikaga ja osalenud projektides nagu Hüpnosaurus, Kismabande, Kulgurid ja Ulmer. Olles pikalt seigelnud klubimuusika äärealadel ja eksperimentaalse elektroonilise muusika radadel on ta viimastel aastatel toimetanud peamiselt helikunsti väljal luues heliinstallatsioone kohaspetsiifilistesse keskkondadesse ja galeriidesse. Ühel või teisel moel on tema loomingus oluline ruum ja selle loomine helide abil.