Sfäärilise õhtu eesmärgiks Üle Heli 2024 avaüritusena on aidata kaasa kujutlusvõime häälestamisele festivali lainele. Õhtu esimese poole sisustab Monika Mattieseni poolt kureeritud Cyberstudio (Küberstuudio) eeskava ja õhtu teises osas jõuavad lavale eriilmelised peamiselt festivali näitusega "Kuulmuse keermed" seotud lühietteasted.
I osa
Cyberstudio (Küberstuudio) / kavas Monika Mattiesen, Einike Leppik, Jüri Reinvere ja Ülo Krigul
II osa
Kristjan Kannukene "9"
Aivar Tõnso & Tencu "Imaginaarsete kohtade heliatlase" kontsertversioon
Henri Hütt & Algorütmid "Meta-arheoloogiline aktsioon „Väljad""
LokaalRaadio (Raul Keller, Hello Upan, Katrin Essenson)
CYBERSTUDIO (Küberstuudio) on multidistsiplinaarne ansambel, mis on keskendunud tänapäeva heliloojate – nii eesti kui ka välisautorite, viimastest eriti uue muusika instituudi IRCAMiga seotud heliloojate – loomingu esitamisele. Ansambli loominguliseks põhiideeks on multimeedia, akustilise ja elektroakustilise muusika sünteesimine teiste kunstivaldkondadega, tekitades sel viisil uusi keskkondi, milles erinevad väljendusvahendid üksteist täiendavad ja toetavad. Nii on Cyberstudio projektidesse olnud kaasatud valgus, video, maalikunst, tants, film, kirjandus jm.
HENRI HÜTT on (etendus)kunstnik, kelle laia loominguspektrisse kuuluvad tehnoloogilise dominandiga etenduskunsti vormid, helilavastused, lavastatud näitused, kureerimine, kirjutamine, installatiivsete etenduste genereerimine ja muu tabamatu. Henri lähtub kestuses olemisest, sest kes palju teeb, see jõuab vähe ajalukku. Tema loomingulistest variatsioonidest leiab käesolevas kümnendis lavastusi, mis hõlmavad ja koondavad kõiki kohalikke teatreid ning etenduskunsti keskuseid, kuid leidub ka tühja ruumi mikrotonaalset värelust.
ALGORÜTMID. Abstraktsete rütmistruktuuride meistrite Mihkel Tombergi ja Roland Karlsoni erinevatest nägemustest sünnib omanäoline nüansirohke ja vastandeid siduv tervik, kus kohtuvad kõikvõimalike elektroonikastiilide variatsioonid. Algorütmide helikäekirja läbivaks lüliks on aga oma nime vääriliselt keerukad rütmitöötlused, mis pigem vabastavad raamidest, kui aitavad defineerida žanrikuuluvust. Nende elektrooniline helimuusika võib vastavalt valitsevale atmosfäärile olla nii ämbientlik sfäärides hõljumine kui ka saata nädalavahetuse peoakrobaatikat. Algorütmid on loonud muusikat paljudele Henri Hüti lavastustele ning sellest on omakorda arenenud koostööd helilavastuste vallas, millest nimekamad on aset leidnud Kumu Öö ja varasemate Üle Heli festivalide raames. Kunstnikena tegeleb kolmik seostatult kaasaegse etenduskunsti laiendatud väljadega ning helikunstile keha andmisega.
LOKAALRAADIO on alates 2006. aastast tegutsev radiofooniline eksperiment, mille liikmeteks on Raul Keller, Katrin Essenson ja Hello Upan. LokaalRaadio tegutses aastatel 2006-2012. aktiivselt radiofoonilise kunsti arendamisega, 2011. aastal asutati Tallinnas raadiokunsti festival ‘Radiaator’. Alates 2021. aastast eksperiment jätkub, toimides ennekõike eksperimetallset radiofoonilist kunsti edastava veebikanalina, mis edastab LokaalRaadio toodetud sisu.
KRISTJAN KANNUKENE on eesti vioolamängija, laulja, elektrikitarrist, helilooja, improviseerija ja intermeedia kunstnik, kelle loomingus kohtuvad erinevad traditsioonid ja esteetikad. Klassikaline ja rokkmuusika on loonud sümbiootilisi vorme tema loomingus, alates elektrikitarriga Bachi viiulikontserdi esitamisest kuni vioolaga ERSO ees rokksoolo improviseerimiseni. Kannukene on esitanud oma kompositsioone teiste seas Londoni Wigmore Hallis ja New Yorgi Metropolitan kunstimuuseumis ning andnud välja debüütplaadi "333", alates millest on ta keskendunud oma projektile „9". Tema fookus on hääle ja vioola sümbioosi leidmisel ning selle sidumisel teiste kunstiliikidega.
TENCU on vabakutseline režissöör, animaator ja videokunstnik, kes tegutseb oma stuudios Peata Film. Lisaks filmidele ja muusikavideotele on ta loonud animatsiooni- ja videokujundusi teatri- ja tantsuetendustele, loonud videomappinguid ja installatsioone ning teinud VJ-na koostööd paljude muusikutega.
AIVAR TÕNSO on muusik, helikunstnik ja valdkondadeüleste kultuurisündmuste kuraator. Ta on alates 90ndate algusest tegelenud elektroonilise muusikaga ja osalenud projektides nagu Hüpnosaurus, Kismabande, Kulgurid ja Ulmer. Olles pikalt seigelnud klubimuusika äärealadel ja eksperimentaalse elektroonilise muusika radadel on ta viimastel aastatel toimetanud peamiselt helikunsti väljal luues heliinstallatsioone kohaspetsiifilistesse keskkondadesse ja galeriidesse. Ühel või teisel moel on tema loomingus oluline ruum ja selle loomine helide abil.