SAAL's most popular performing arts festivity Made in Estonia Marathon will take place for the 15th time this year. It's a festival of short formats, where performers have a maximum of 10 minutes to do whatever they want on stage. The performance must be an original creation made especially for the marathon. Within a few hours a persona non grata can become a persona grata, a flash idea can become the end result, anyone can become an artist and the artist can become anyone. It's a non-curated festival to experience complete unexpectedness, but if we know anything – 10 minutes usually lasts for only 10 minutes.

At the Made in Estonia Marathon the following artist and collectives will be on stage: Kärt and Raahel, Jaan Kosmos, Sigrid Savi, Elina Soosaar, Joanna Kalm, Madli Paves, Eline Selgis, Pääsu-Liis Kens, Helina Karvak, Sofia Filippou, Riina Varol, Steve Vanoni, Üks isiksus, Merilin Põldsam, Vasilina Kuksova, Romet Kaljo, Sorcerer, Greta Liht, Kirke Talu, Alissa Naaber, Amanda Tender, Maarja Tosin, Lisette Sivard, Loora Kaubi, Valge hais, Henri Hütt, Silja Uhs, Mona Tärk, Alexei Gordin, Kristina Koobak, Olesja Semenkova, Paul Beaudoin, Taavi Rekkaro, Tormi Torop, Pille-Triinu Maiste, Liisbeth Kirss, Kribul, Alina Birjuk, Carolyn Veensalu, Karmen Teesi Pregel, Unholy 3nity, Elo Vahtrik, Kaisa Kattai, Eva Metspalju, Mark Nathan Monak, Markus Ian Monak, Jette Loona Hermanis, Marta ja Edgar Vunsh, rühmitus jyung eesti, .E.M.A., Tantsuvastased, Mathias Väärsi, IAN dance company pluss sõbrad, Jekaterina Kultajeva, Kristino Rav, Laura Liventaal and Katriin Maitsalu.

If the marathon is usually divided into three sections: blackbox, video and empty stage, then this year we'll additionally have a punk section with a ready-made stage design for artists who are inspired by physical space. You can see the actual space only a few days before the event which makes it a game or a challenge of its own.

READY! YOLO! GO!

All the money made from ticket sales will be donated to the Ukrainian Cultural Centre

SCHEDULE:

I Empty stage 16:00

E.M.A. “Tung”
Üks isiksus “Läänelik vaade demilitariseerimise operatsioonile”
Laura Liventaal “Laupäev” (sisu ei sobi alaealistele)
Mathias Väärsi “Lava on Laava”
Marta ja Edgar Vunsh “Jutt”
Jekaterina Kultajeva ja Kristino Rav “Võta end käsile” (Muusika: Haus Arafna - “Part of Fortune”)
Tantsuvastased "Ühel õhtul avaldunud sarnasused"
IAN dance company pluss sõbrad “Hüperballaad”
Steve Vanoni "Grand Champions Scooter Race of Made in Estonia Performance Festival Kanuti Gildi Saal, Tallinn 2022 + Audience Movement"
(Break 17:30-18:05)

II Blackbox 18:05

Sorcerer, Greta Liht, Kirke Talu ja Alissa Naaber. Tantsijad: Sofia Filippou, Jette Loona Hermanis, Karmen Teesi Pregel, Kaisa Kattai, Eva Metspalu, Pääsu-Liis Kens, Mark Nathan Monak, Markus Ian Monak "Düstoopiline sotsiaalvõrgustik"
Romet Kaljo “Armastusest armastuseta”
Kärt ja Raahel “Mis tunne on kui"
Katriin Maitsalu “kahekesi üksi”
Merilin Põldsam “Mutt Cocktail/Krantsi kokteil”
Vasilina Kuksova “Nupust närbumiseni”
Oh, et olla kui roos, mis nupuna kevadel mullast tärkab ja oma lehed päikesekiirte poole sirutab. Olla see saatuslik õis, mille läbi saab südant kinkida ja armastus tärgata. Nii võiksin minagi külmade tulles närtsida, end hangedesse peita, et saaksin talve möödudes uuesti õitseda.
Joanna Kalm, Madli Paves, Eline Selgis, Pääsu-Liis Kens, Helina Karvak “hardly anything happenings”
Amanda Tender ja Maarja Tosin “Valged skorpionid”
Jaan Kosmos “title pending 1”
(Break 19:35-19:50)

III Mixed media19:50

Alexei Gordin, Kristina Koobak, Olesja Semenkova “Rahva hääl”
Sofia Filippou, Eline Selgis, Riina Varol “Untitled Sunday”
Paul Beaudoin “This”
Mona Tärk “Lapsepõlve hoidmine”
Henri Hütt ja Silja Uhs “Kaasaeg”
“mutin on punn küll aga soodukaga vene alkohol on parim mida praeguste kommunaalkulude juures lubada saab.”
Kribul “Neither of us is real/conversations thru a screen”
Taavi Rekkaro ja Tormi Torop “Ära kraabi”
Henri Hütt “Valimised”
Sigrid Savi “Dieses Wasser löscht mehr als einfach nur Durst”’
(Break 21:10-21:25)

IV Punk-block 21:25

Alina Birjuk
Lisette Sivard ja Loora Kaubi “stseen number kaks (mega cool extensions)”
Liisbeth Kirss “Kaklus”
Unholy 3nity ja Elo Vahtrik “Suurepäraseid ideid, suurt eelarvet, entukat produtsenti, palju kulka toetust, tugevat vaimset tervist ja armastust teile kallid!”
Valge hais “Привет товарищ”
rühmitus jyung eesti “Kui sa seda kirja loed või kuuled või näed, siis noh nii on. Jätsin teie lahkel loa puudumisel värava lahti ning ukse sulgesi. Keerasin raadio kinni, pesin nõud ära ning nautisin leitud kohvipurust tehtud kohvi. Kuigi täna sa minuga kokku ei saa, tahtsin teada anda, et oli vahva. Joomine on üldse tore, tead. Ketamiin ka. Reetsin peitsin peidan. Ctrl z z z. Miks ma ikka veel siin olen. Tiritud maa alla. OOOOO, püha vaim, päästa mind! HAIL SATAN. Elu oleks nii palju lihtsam kui ma oleks usklik. Ja ma olin meie edasises suhtluses pettunud. Saadad mingeid sisutühje ülekasutatud meeme. Ma faking vihkan neid. Võibolla ma usaldaks rohkem kui see ei oleks nii nii kuri. Kuri ja ma ei sööks.GETTHEMETAKETA FROM THE GHETTO: (kordusmärk) Episood 3. Kisun bussis juukseid peast. Sertraliin. Elu on ilus, kui ma ei mõtle või mõtlen vaid kultuursetele asjadele. Otsedemokraatia, kapitalismi lõpp, karlova kohv, mustikad piimas. Lõualuusse lööks needi. Oh püha vaim tule ja avita.Muusika on matslik meelelahutus olete kõik kellegi ego-boostimise eneseimetluse ohvrid. Ma luban et ma ei tapa ennast enne järgmist aastat, ma lubasin oma öele. Augustaks end ja mataks ära. Isake maa kaitse mind…. oh mind väetit. Kui sul poleks käpikuid, siis sa sureksid ära ja ma naeraks. Naeraksin, nagu sina naerad hukkuvate vene sõdurite üle nagu neil poleks kodus emasid, isasid ja õdesid vendasid, kes teda koju ootavad. Ja ma mäletan kui ma sealt trepist viie aastasena alla kukkusin. Nael pähe. Mida lõuga kurat. Lõputu pearinglus. Veeremise tunne on parem kui kõndimise tunne. Tule ja veere minu mõtete pseudomaailmas. Mu sisekoed naeratavad. Sšsss sšss ss ssš s. Tuss tuss uss tuss. Imagine, sa pole ainus.”
Sigrid Savi ja Elina Soosaar “Holiday Islands”’
Carolyn Veensalu ja Karmen Teesi Pregel “Fragiilne”

The end