Screenshot 2024-04-20 154004.png

PUNK, ideaalis, pakub pelgupaika koledale ja valjule. Pungi eesmärk ei ole hirmutada, aga kui suured soengud ja julged outfitid tekitavad sinus ärritust, siis oledki parim publik pungile. Oled tõestus, et punk töötab. Pungi eesmärk on näitlikustada, et ESTEETIKA ei ole mitte kunagi nii hirmus kui sõda, võõras võim või lammas, igav kaaskodanik.

Punkamise kogemus on mega. Kui ei suuda punki avatud kannikatega vastu võtta, oled sunnitud ruumist lahkuma. Punkaja allub kaosele ja kaose reeglitele ja tõmbleb veits. Punkajad kargavad 11-le otsa, valavad 11-le jooki krae vahele, virutavad moshpitis 11-le küünarnukiga näkku. Ja nii edasi. Pungates saab vahelduseks oma meelsust näidata. Pole vahet, kas punkaja vastumeelsus on millegi muu kui pungi enda tekitatud. Sobivad ka kapitalism, vähe kallistav ema, natsid, feik, fašistid, sitt rahaline seis, enesehinnanguprobleemid, kiusaja koolis, varbavalu, paigalseis, pissihäda, lemmiklooma surm, too kohutav kord, kui katsusid tundeid avaldada ja teine pani kajakat. JPM. Punkamine on arvete klaarimiseks, aga nii, et pärast saate koos võtta pitsi viina ja teha tobi ja olla jälle uuesti sõbrad. jajajajajajaaaa Muidugi võib ka olla igav, igav inimene, sest sind võib-olla maandabki paigalseis. Reegleid tegelikult ei ole.

Punkamine hakkab pihta sündides. Üldsegi, noorus on alati hukas ja punkarid ongi hukk, kus noored on. Punk on vali, kole, hirmus, ebakõik. “Mingegi kõik perse!”. Lisaks jumala mõnus katarsis. Lähme pahandame, läksime koos! Vastuhakus leitakse elu mõte. Jama on alles siis, kui noored (punkarid) ei saa enam aru, mille vastu nad punkavad, aga pungi tunne püsib. Punk hoiab elu, sest küsitleb pidevalt. Kas elu on päriselt hea? Kas on NORMAALNE olla vait, kuulekas, tavaline, igav, booring, rahul kõigega ja rõõmsalt elada, kui maailm pole sümbioosis?

Kõik tatid sünnivad täna niikuinii juba 17-aastastena ja vb ongi meil vaja midagi enamat, kui vanemate vastu protestivad tiinekatest punkarid? Kogukond laieneb ja punkarid pole ainukesed punkajad. Punkskeene on täna mitmekülgsem kui kunagi varem ja see on positiivne uudis. Vanakooliga on liitunud emad, ärimehed, lumehelbekesed, matsid, ossid, sitahipid, metallpead, õed, vennad, need vahepealsed, normid, tüübid…

Lis,,, punkarite vabastav energia jõuab kaugemalegi veel. Äkki keskmine keskklassi keskmik on ka hingelt punk ja kannab seda oma “normaalsete” riiete all hoopis peidus, südames? (ALATI ON TERETULNUD VÄIKe GLäMuP… nii et pliis, tüübid ja kutid, kui teil on võimalus kõndida ringi kui kunstiteos, palun kasutage seda?!?olgu.) Samamoodi on osa punkamisest pahandaja, kes enda kodumugavuest punkaja peale nina krimpsutab, tahab ta seda või mitte.

Mille vastu me olemegi??? Võim ise on see, mille vastu ollakse; võim kodus, tööl, mänguväljakul, iseenda sees. Ja nagu ikka, kõigil omad head ja vead. Metallipead on kolearmsakesed. Pigem on kahtlased sitahipid, üleüldse, KÕIK VÕIVAD OLLA KAHTLASED. (Siiski. Oleme täna liberaalsed! Kõik teravad ja koledad on oodatud perekonda!) Lõppude lõpuks vihkab punkar natsi ka, kuniks kodune nats pakub tasuta esinemispinda.

Punkarid ei ole eos halvad, sest nende jaoks on kõik inimesed… või pigem — punkarite jaoks eksisteerib klassipuudumine. Olgu president või punkar, kuul peas ei kõnni kumbki. Punk hoiab respekti nii presidendi kui punkari suhtes, mõistes samal ajal, et pigem on sihikul presidendid kui punkris laaberavaid punkarid. Samas on presidendile palju raskem kuuli anda, kui tal on palgaline kuulivõtja. Punkajana pead ise teenima oma kuuli-ette-hüppaja austusega ja seda tasuta. Riigis pole veel sellist toetust, sest punkar sünnib siiski riiki, süsteemi.

Punk on alati toetunud antiriiklikule anarhismile (riigijuhtimise null-pinnas, valitsemisvormi tühi canvas), aga eksisteerib riigijuhtimise sees. Punkar kasutab oma TisSmeeldimiste väljendamiseks anarhistlikke võtteid ja kandideerib nii uueks äärmuseks riigimehhanismis, kui paremat äärmust pole võimalik toetada╭∩╮(Ο_Ο)╭∩╮ . Vastuhakk võimule ei tähenda tingimata kuulumist opositsiooni, kus populistlikku poliitikat ajades hetkel feigitakse punkareid. Riigikogus, kus on oht võimuks, ei ole punk enam punk. Punk ei võrdu anarhismiga, aga punkpassi küsiks küll Toompeal rahahunnikus viilitud küünte ja värske 100-eurise sonksiga tüüpidelt. Saate aru kuhu sihin vh?

…………………./´¯/)
………………..,/¯../
………………./…./
…………./´¯/’…’/´¯¯`·¸
………./’/…/…./……./¨¯
……..(‘(…´…´…. ¯~/’…’)
………\……………..’…../
……….”…\………. _.·´
…………\…………..(
…………..\………….\…

Kord elasid ahvid
Täis ahvid
Täna on ahvid täis
Tulevad kokku ja plaksutavad ahvimeelselt kirgikütvate teemade ees
Hüppavad
Mõllavad
Kekslevad
Kellel suurem ninakoll
Ise oled koll
Loll koll
Ja su moll
On ka loll
Su ema ka
Screenshot 2024-04-20 152605.png
Need ahvid on endale frakid ja patsid saand
Uga-buuga
Uue kuuga
Juba Kuubal
Luuad uued.
Uued suunad.
Sama pask
Ja rõõm on, et on
Põhjust olla paks
Ja võikski saada olla ka natukest aega veel laps
Olen ju alles 60
70, 80, 90 euri iga kuu mu kontol
Frakiga ahv on paks

MUiduGi.
On TrEndIkAS olla punk, sest see on lahe ja siis saab olla pahane riigi peale ilma, et midagi muud peale juukselõikuse peaks ette võtma. Tore, iseenesest. Punk on kõigile. Kõigile oma punk. Ja tookski kõik oma upperites idufirma(b)ossid ja Yaaaas-girlbossid, küünetehnikud kokku ja lähekski kõik ühes juuksurisse?? Ajaks kukeharjad selga.

Nii et nüüd selle trenditõusuga… Ongi vaja laiendada gängi. Meil ongi probleem, ongi vaja vastu olla, ongi vaja sitta heita ja näpuga näidata. Paljud meist tunnevad, et midagi on halvasti? Miski, mida ei oska kirjeldadagi. Kuskil (fRIIGIS) on kraanid kinni või on vastupidiselt torudes selline auk, et on veeuputus ja elektrikappi ei leia, jutt käib ikka veel aia august ja pirn ei tööta ja taskulamp näitab 1%… ma tra ei tea ju ka tegelt. Enamusel Eestil on vist tegelikult suht hästi? Nojah. Tõesti. Siiski. See föking RIIK on täpselt nii hea, hoitud, mõistlik, ja hea koht, kus olla, elada ja PALJUNEDA VARRO, kui on tema kõige halvemini hoitud kodanik. On mõistlik ja hea otsida vigu ja proovida neid parandada, see hoiab asja liikumas.

Punk on, jah. Seksikaks lausa. Kas siis raffal on raske? Vanakooli punkar; olgu mees, iseõppind riist, on faktirohke, ristsõnaosav, autodidakt, laaberdis, aga kui punkarid lõpetavad ristsõnade lahendamise, jääb ju kogu riik lollimaks. Maksud tõusevad, toetusi pole, haridus maksab, uued punkarid kooli ei pruugi jõudagi.

Punkajal on poliitikast tegelt PoHu1 ,,1poliitikakõik. Täna on pm punk ekre, sest on praeguse süsteemi vastu. See läheb vastuollu sellega, et riiki ei saa juhtida lahmiv, karjuv, anarhist. Lootus on ikka, et seda teeks haritlane. On hea, et keegi pakub vastuargumente, et aru saada, kas ja kui õigesse suunda me liigume. Aga kui riiki juhiks anarhist, oleks minusugused esimesed, kes saaks reipi ja kuuli. Ei saa sellel lasta juhtuda. Kõik need punkajad tuleks kooli saata! Riik, palun, võimalda seda. Siis ei teksiks hirmu, et riigi eesotsas istub punkar, mitte haritlane.
Teadmistes on jõud ja võim ja punkaritel on energiat. Energiat ei tohiks uisa-päisa sittuda, sest muidu ei pruugi keegi aru saada, mida sa ajad.

Screenshot 2024-04-20 152755.png

Mis siis hoiab vitaalse, terve ja punkavana. Ei ole kadunud me maailmast vulgaarsused ja neid vulgaarsusi eirates võib ise haisema hakata veel hullemini.
Et teha vahet sellel, mis on hinges punk ja mis on lis ropp, joomine, haisemine, tarvitamine, sõltlane. Nojah, põhimõtteliselt on punk olla joobes, aga joobes olemine ei ole punk. Roppused sama vulgaarsed kui pesemata vitt, tuline munn, vituvahe higi, türapea, kusehais? Kerge kibe lehk on kuiv ja väheütlev. t(-_-t)

Üldse käige rohkem perse, saatke maailma rohkem arvamusi ja armastust. Ühespunkamine. Kahju nendest punkaritest, kes jäid meist maha ja alkassivad tänaseni. Kunagised anarhismi kangelased, tänased sandid, kes facebooki inspireerivaid sõnumeid postitavad (sorri Trapets)..

Punk ei sure, see on nagu see väljamõeldud viirus, aga viirus sellegipoolest. Punkajaid on tegelt palju rohkem kui me ette kujutame. Kui leida eneses punkaja, tunduvad ka punkarid palju meeldivamad. Muidugi, see meelevald on ka pigem mureavaldus tänasele punkarile. Kus sa oled? Mille eest sa seisad? Kas saab ka pungata nii, et me ei jääks vanaks narkassijaks kahekümneselt ja et me kasvaks vanemaks kui 21.
( ° ͜ʖ͡°)╭∩╮
Kui ise punkar olla ei ole kohane, siis ole vähemalt nende sõber.
╭∩╮ʕ•ᴥ•ʔ╭∩╮

Screenshot 2024-04-20 153003.png