saal

KANUTI GILDI SAAL

Kanuti Gildi SAAL on 2001. aastal avatud kaasaegsete etenduskunstide keskus. Oleme esimene trupita ja vabakutselistele kunstnikele mõeldud etendusasutus Balti riikides.

KUNSTNIKUD
Kanuti Gildi SAAL on loodud kunstnikele, kel on huvi ümbritseva maailma vastu. Kanutis näeb ausat ja isiklikku originaalloomingut. Töötame selle nimel, et pakkuda kunstnikele võimalust luua iseenda algupärandit - oma ideid ellu viia ja arendada, uurida, katsetada ning riske võtta. Me ei karda teadmatust, veel olematuid vorme ega arendamisjärgus ideid.

KAASPRODUTSEERIMINE JA RESIDENTUURID
Meie üks peamisi tegevusi on lavastuste kaasprodutseerimine partnerite ja kunstnikega. Igal hooajal jõuab esietenduseni kuni 15 uuslavastust. Lisaks korraldame mitme erineva eesmärgi/sihiga residentuure, kus anname kunstnikele aega ja ruumi oma ideid arendada.

RAHVUSVAHELISUS
Tegutseme ühises mõtteruumis kunstnike ning teiste endasarnaste keskustega üle maailma. Oleme osa rahvusvahelisest vereringest - loomingulisi meeskondi või programmi koostades ei mõtle me ainult kohalikul skaalal. Kaasprodutseerimise osana tegeleme ka lavastuste tuuritamisega mujal maailmas, olles enim ringi reisiv Eesti etendusasutus. Näiteks aastal 2019 andsime 91 külalisetendust 15 erinevas riigis, mis tähendab keskmiselt kaht etendust nädalas.

FESTIVALID
Korraldame Tallinna vanimat rahvusvahelist etenduskunstide festivali SAAL Biennaal (2001-2014 Augusti TantsuFestival). Alates 2022. aastast toimub kevadeti Tartus ka festival Ümberlülitus. Alates 2005. aastast korraldame ka NU Performance Festivali. Rahvusvahelised festivalid annavad Eesti publikule võimaluse näha lavastusi mujalt maailmast. Lisaks toimub iga-aastaselt kohalik lühivormide festival Made in Estonia Maraton (alates 2006).

KOGUKOND
Peegeldame aktiivselt kunstis ja laiemalt ühiskonnas toimuvat, korraldades lisaks etendustele muid publikut aktiveerivaid tegevusi. Oleme kogukonnaga mõttevahetuses, oma tegevusvaldkonda üha uuesti ümber mõtestades. Kanut on kujunenud uudishimulike inimeste kohtumispaigaks ja sõlmpunktiks. Meile meeldib, et teatud aja möödudes on Kanuti Gildi SAALis keeruline jääda anonüümseks või võõraks.

MAJA
Kanuti Gildi SAAL asub Tallinna vanalinna südames, pakkudes ärksameelset kunsti vanade müüride vahel. Algses Püha Kanuti gildihoones toimus teadaolevalt esimene professionaalne teatrietendus Eestis juba 1633. aastal. Tegutseme sadade aastate pikkuse ajalooga kohas, viibides teravalt olevikus ning olles igal ajahetkel ühe jalaga tulevikus.

tiim

Programmi kuraator

Kaie Küünal

Eneli Järs

Maarja Kalmre


Teatrijuht

Priit Raud


Maja administraator

Kaie Küünal


Tehniline juht

Henry Kasch


Turundus ja kommunikatsioon

Mesike Tõrv


Piletimüük

Siim Tõniste


Projektijuht ja tuuritamine

Siim Tõniste

Eneli Järs

Maarja Kalmre

Kaie Küünal


Graafiline disain

Risto Kalmre

Jaan Evart


Raamatupidaja

Krista Jakobson-Hadar


Maja haldusjuht

Kaius Põder



Kontakt

loomenõukogu

Eero Epner, Marten Esko, Jaan Evart, Eneli Järs, Maarja Kalmre, Kaie Küünal, Kaie Olmre, Sille Pihlak, Priit Raud, Annika Üprus


Saaliplaanid

asukoht

20. juubeliraamat

Eelmisel hooajal 20. sünnipäeva tähistanud Kanuti Gildi SAAL andis sel puhul välja raamatu «20 aastat festivali», mis mõtestab ühe etendusasutuse loomise, institutsiooniks saamise ja erinevate seda saatvate ning kulgevate nüansside lugu. Raamatu sündi on panustanud suur hulk kultuuri- ja etenduskunstimaailma teoreetikuid ja praktikuid, Kanuti Gildi SAALi praeguseid ja endiseid töötajaid ning vabatahtlikke. Raamatu ülesehitus on inspireeritud vanalinnas asuva eripalgelise ajalooga gildihoone ruumidest, mida ilmestavad ka Alan Proosa tehtud fotod praegusest interjöörist. Koostajad on Maarja Kalmre ja Hedi-Liis Toome.

Raamatut saab soetada 20 euro eest Kanuti Gildi SAAList, kirjutades maarja@saal.ee või tellida otse Rahva Raamatust või Apollost


RAAMATU kaas copy_350x350.jpg


Toetajad ja võrgustikud