Skriiningprogramm tutvustab kolme väga eriilmelist kunstnikku - Shana Moulton, Hannah Black ja George Jacotey/DEEP4FEET. See on mänguline vaade kehale, sellega kaasnevatele paranoidadele, arusaamistele ja ootustele.
Shana Moulton “Repetitive Stress Injuries” (2008), 12:26’
Hannah Black “The Neck” (2014), 3:14’
DEEP4U: George Jacotey Kimmo Modigi, Jennifer Chani, Shawné Michaelain Holloway “Hot New World Viewz” (2016), 2:03’
Shana Moulton on California päritolu New Yorgis elav meediakunstnik, kes vaatleb kaasaja paineid läbi oma alterego Cynthia. Cynthia on intiimselt autobiograafiline psühhedeelne autoportree, kes on kutsutud ellu, et uurida vananemist, keha hääbumist ning hingelist segadust maailmas, kus retseptiravimid, ilutooted ja spirituaalsed tõekspidamised kannavad võrdset kaalu. Shana kasutab värvikaid performance’eid ja videoteoseid, et kirjeldada haledaid olukordi humoorika sürrealismiga. Ta loob kummastavaid ja sugestiivseid narratiive, kombineerides veidrat huumorit, low-tech lähenemist ja popi-tundlikkust.
“Repetitive Stress Injuries” (“Ülekoormusvigastused”, 2008) jälitab kunstniku alter ego Cynthiat, kelle viib rännakule rühtiparandav kaelaseadeldis.
www.shanamoulton.info
Hannah Black on Berliinis elav kunstnik, kirjanik ja toimetaja. Tema esseed, videod ja Twitteri konto kutsuvad vaatajaid lahti harutama sügavalt juurdunud arusaamu kehadest, identiteedist ja võimust, kasutades selleks luulelisi ja teravaid paljastusi intiimsuse ja võõrandumise poliitika teemal. Tema teosed on pandud kokku popmuusikast ja autobiograafilistest fragmentidest ning ta ammutab ainest feministlikest, kommunistlikest ja radikaalsete mustanahaliste autorite ideedest. Peaaegu alati oma elukogemusele toetuv Black paikneb kusagil üliolulise kriitika ja ennastpilava sarkasmi vahel, mis ajendab ennast hindama, kuid ei mõju võõrastavalt.
“The Neck” (“Kael”, 2014) dekonstrueerib Blacki lapsepõlve arusaama naise kehast.
www.twitter.com/nanpansky
Georges Jacotey on Ateenas tegutsev performance’i- ja videokunstnik, kes töötab soo ja identiteedi probleemistikuga - nii internetis kui ka mujal. Parajasti uurib ta queer-kunsti, queer’ide kujutamist, soolist voolavust, enesearendust ja eneseavaldamist, kasutades peamise tööriista ja tegutsemispaigana internetti. Tema looming seab küsimärgi alla ja analüüsib selliseid teemasid nagu sugude kujutamine ning loovuse ja vaesuse suhe finantskriisijärgses maailmas.
“Hot New World Viewz” (2016) on mänguline identiteedi, assimileerumise ja kehakuvandi otsing. Video on tehtud koostöös Kimmo Modigi, Jennifer Chani ja Shawné Michaelain Hollowayga grupina DEEP4U
www.georgesjacotey.info