„Group Show“ on immateriaalsete teoste immateriaalne galerii, etendus, mille kuraatoriks ja esitajaks on rühmitus Galerie. Laval on muuhulgas järgmiste kunstnike tööd; Maria Metsalu, Iggy Lond Malmborg, Jennifer Lacey, Krõõt Juurak, Alex Bailey, Mårten Spångberg, Valentina Desideri, Audrey Cottin, Pontus Petterson, Jan Ritsema, Jonathan Burrows, Diego Tonus, Angela Goh jt.

“Group Show” on performance’i formaadis esitatud immateriaalsete teoste immateriaalne kehastus. Esindatud kunstilaadide spekter on lai, ulatudes tantsust kuni teraapia, luule, konfliktsituatsioonide ja muu võimalikuni. Kõigeni, mis mahutub kategooria alla, mida loojad ise nimetavad immateriaalseks kunstiks, loominguni, mida ei ole võimalik taandada materiaalsele objektile või mingi kindla tegevuse dokumenteerimisele.

Relatsioonilise esteetika aspektist on kaasaegne kunst kogemuspõhise majanduse ning sotsiaalse kujundamise ja/või sotsiaalsete “olukordade” asemel keskendunud pigem subjektiivsuse loomisele, kasutades elu ning elusolemist eelkõige vahendina eesmärgi saavutamisel. Dialoogist, käitumismudelitest, liigutusest või meelestatusest kujuneb pintsel ja samas ka lõuend. Millised on objektifitseerimise ning elu genereerimise seosed kunstis ja ühiskonnas? Mis juhtub kunstiga, kui elu ja elusolemine koondub uutesse loomevormidesse?

Publiku hinnang:
“”Group Show” on tõeliselt omanäoline. Etenduse käigus esitatakse terve rida teoseid, millest igaüks genereerib olustiku ja seetõttu vaid sellele olustikule omase suhte vaatajaga. Etenduse avavad kaks tantsijat, kes esitavad fragmendi koereograaf DD Dorvillier’i tükist „A Catalog of Steps“, sellele järgneb visuaalkunstniku Audrey Cottin’i Paris Clapping Group’i etteaste, mis võimaldab publikul etenduses osaleda kollektiivse aplodeerimise teel (ma ei oska öelda, millist tunnet ma plaksutamise ajal täpselt tundsin - rõõmu, piinlikkust, armastust või hoopis segadust?!). Etendust läbiva joonena rullus taustal lahti veel üks sisuliin - “Internal Conflict”, hõlmates sisekonflikti lavalt läbikäivaid kunstnikke. Etenduse jooksul ei mainitud taustal toimuvat kordagi, tegevus tudus toimuvat hooti, nagu ka siis, kui letiääres seisnud naine lavaltoimuvasse sekkus ning etenduse käiku muuta soovitas.“
Jessica

Galerie (2014, INT) on immateriaalsete teoste immateriaalne kehastus. Galerie eesmärk on immateriaalseks subjektiks olemise propageerimine, pakkudes loomingut, mida ei ole võimalik taandada materiaalsele objektile või mingi kindla tegevuse dokumenteerimisele. Olles samaaegselt nii äriüksus kui etenduskunstide- ja teadusprojekt on Galerie alates oma asutamistest 2014. aastal olnud osaline paljudes projektides, kaasa arvatud “Group Show” - immateriaalsete teoste immateriaalne galerii, “The Booth” – tühi boks kunstimessil, milles kaks galeriipidajat üritavad kõikvõimalike vahendite abil kunstiteoseid müüa, “The Intensive Curse” – workshop kunstniku ja kunstiteoste esindamisest, The Grand Opening – näituse, millelt puuduvad eksponeeritavad teosed, eelavamise koreograafia.
Galerie on osa võtnud järgmistest kunstisündmustest - Material Art Fair (Mexico City, 2017); Jan Mot (Brüssel, 2017); Le Menagerie de Verre (Pariis, 2017) ArtRotterdam (Rotterdam, 2016); De Appel (Amsterdam 2016); La BF15 ja ENSBA-École Nationale Supérieure des Beaux Arts (Lyon, 2016).

www.galerie.international