KAVA
Alex Taylor (1988, Uus-Meremaa)
„Three Endings“ / „Kolm lõppu“ viiulile ja klaverile (2017)
Bart de Vrees (1974, Holland)
„For Flute or Piano or Mandolin or Percussion or Bassoon or Guitar or Violin or Harp or Clarinet or………“ / „Flöödile, klaverile, mandoliinile, löökpillidele, fagotile, kitarrile, viiulile, harfile, klarnetile või …“ võimendatud sooloinstrumendile ja videole (2017)
Chin-ting Chan (1986, Hiina/Hongkong)
„Double Exposure“ / „Topeltsäritus“ flöödile, klarnetile, löökpillidele, klaverile, viiulile ja tšellole (2017)
Gordon Fitzell (1968, Kanada)
„Elea“ viiulile, tšellole ja klaverile (2011/2016, Eesti esiettekanne)
Ansamblit U: ja Mart Kangrot seob pikaajaline koostöö, mille keskmes on peale nüüdismuusika tutvustamise olnud ka interpreedi rolli ja staatuse käsitlused muusikakultuuri hierarhiates. See kontsertlavastus toob nüüdismuusika esituse taas lähemale etenduskunstidele, kus silmaga nähtaval ja kõrvaga kuuldaval on tähendusloomes võrdne kaal. Ka instrumendid, mida muusikutel hallata tuleb, ei piirdu pelgalt nendega, mis tekitavad heli.
Mart Kangro on lõpetanud TPÜ koreograafia õppetooli 1996 aastal. 1997-2001 töötas Rahvusooperis Estonia balletiartistina, peale mida jätkas loometööd vabakutselise etenduskunstniku ja koreograafina. Oma töödes keskendub ta inimkeha ja liigutuse tähenduslikkusele teatris kui semiootilises aegruumis ning lavasituatsiooni olemuslikele küsimustele. Ta on üles astunud erinevatel festivalidel Moskvast New Yorkini ning on pälvinud kahel korral Eesti Teatriliidu aastapreemia tantsulavastuse kategoorias. 2017 aastal omistati talle Eesti Kultuurkapitali peapreemia näitekunsti valdkonnas.
Ansambel U: on aktiivseim ning tuntuim uue muusika ansambel Eestis. Ansamblile on iseloomulik tundlik kõlapilt, avatus julgetele eksperimentaalsetele ideedele ning ka kõige nõudlikumate teoste esitamine dirigendita. Kõrvuti eesti nüüdismuusika festivalidega on U: esinenud olulistel rahvusvahelistel festivalidel. U: tegeleb nii uue muusika klassikasse kuuluvate teoste kui ka eksperimentaalsete kompositsioonidega. Üks ansambli oluline suund on süvenemine improvisatsiooni ja ebatraditsioonilise notatsiooni tõlgendamist nõudvate teoste ettekandmisesse. Mängitakse eesti muusikat ning tellitakse uudisteoseid ka välisheliloojatelt.
Ansamblil on ilmunud albumid “U:” (2009), “Protuberantsid” (2011) ja “Alive” (2015). Hooajal 2013/2014, kui U: tähistas oma kümnendat tegevusaastat, sai koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga alguse loengkontsertide sari “URR:”, kus tutvustatakse ja esitatakse nüüdismuusika olulisi teemasid. U: tähelepanu võitnud oma interaktiivse projektiga “Publikuorkester” ning nüüdismuusikat ja virtuaalreaalsust siduva kontserdiga “Vaata enda ümber, vaata enda sisse”.
www.uuu.ee