Ehk võibki väita, et elame ärevuse ajastul? Oleme oskuslikud orienteerujad info ülekülluses, halbades uudistes ja kahtlastes uutes teadmistes. Kiirus, millega aju uut informatsiooni sünteesib on kiirem kui kunagi varem. Jääb üle olla valvel, ergas nagu loom, süda tukslemas põues.


Paljud elusorganismid valivad raskete aegade üleelamiseks talveune. Nahkhiired on enda toiduahela tippkiskjad, ükski teine loom ei ole nahkhiirte söömisele spetsialiseerunud. Eestis levinud põhja-nahkhiired langevad külmemate ilmade saabudes talveunne, mis võib olenevalt aastast kesta kuni kaheksa kuud. Kogutud energia varudega võetakse ette talvitumine, mille ajal organism lülitub vähetarbivale režiimile, südametöö aeglustub kuni 60 korda. Peale und alustatakse taas puhtalt pinnalt.


Elu, mis sinusoidsena meid õõtsumas hoiab, koosneb rütmidest ja helidest. Grupp kunstnikke tuleb kokku üheks õhtuks, et pühendada meile kõigile mõned helid, kes tunnevad, et kõike on saanud liiga palju. Raske on lõõgastuda ja edasi minna. Proovides suigutada meid kuhugile mõnusasse ja pehmesse paika, vahest puhkusele või isegi unne. Hoides kokku energiat, toimides minimaalsel energiakulutusel oleme valmistumas restardiks. Tihtilugu ei olegi see nii kerge. Iga lõpp on omamoodi ärevaks tegev ning me kipume ka häid asju edasi lükkama. Aga enne proovime ennast lõdvaks lasta.


Grupp on spetsiaalselt kokku tulnud NU Performance Festivaliks.
Kõik osalejad on ühel või teisel viisil kohtunud Eesti Kunstiakadeemias kaasaegse kunsti magistriõppekaval. Kuraatoriharidust omandaval Kleer Keret Talil on soov panna erinevad autoripositsioonid ja ideed etteastes “Värelev Siinus” kokku kõlama. Segades keelt, muusikat ja emotsionaalseid toimemehhanisme, proovib Hanna-Liisa Lavonen tuua esile Karjala itku kosmoloogilist olemust. Vabakutseline näitleja Jaanika Arum ja helikunstnikud Helen Västrik ja Katrin Enni asuvad lahti kodeerima närviliste rütmimootorikate olemust. Helle Ly Tomberg ja Ellen Vene uurivad kunstniku hääleulatust juhutöö majandust fetišeerivas maailmas ning otsivad alternatiivset hingekosutust eneseabiguru õpetussõnadest. Aus ja süüdimatu Andre Joosep Arming toob sisse poeetilise mängu aja kulgemise teemadel.