puhka oma pead minu süles

ma tahan viilida su küüsi
ja laulda sind unele

sööta sulle juurviljasuppi
pahteldada augud su elutoas
aidata sul mantli selga
ja kummarduda, et
jalast võtta kingad

ma parandan su lekkiva kraani
augustan su kõrvad
sorteerin su prügi
loen kokku su sammud
ja loputan su pesu

ma tahan sinu sokke triikida

küürida su vanni valgendajaga

leida üles su võtmed

las ma hoian sind

küllap sinagi tahad seda


Kirte Jõesaar (1996) on hetkel Tallinnas tegutsev Eesti tantsu- ja etenduskunstnik. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 2021. aastal tantsukunsti erialal ning õppinud vahetusüliõpilasena Berliini Kunstiülikooli tantsukeskuses (HZT). Hetkel on ta jõudmas lõpule õpingutega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide õppekaval.

Ammutades inspiratsiooni suuresti igapäevaelulistest märkamistest, püüab ta tuttavlikku laiendades ja pisiasju üldistades tabada seda, mis elu nõnda traagiliseks, absurdseks ja ilusaks teeb. Viimasel ajal on ta huvitatud lohutamisest ja teenindamisest, uurides intiimsuse tekke võimalikkust ja võimatust ning katsetades erinevate võimudünaamikatega. Teda köidab hõõrdumine kliinilise, kapitalistliku, professionaalse, tehisliku ning hooliva, siira ja empaatilise vahel. Talle meeldib ette kujutada, et on ekspert ning viljeleda asjatundlikkust tundmatutel aladel.

Hiljutise loomingu hulka kuulub lavastus “Olmeoopus neljale kehale”, soololavastus “era-arutelud” ning üks-ühele kohtumised “Lohutuskabineti” vastuvõturuumis.