„Kriiside valguses mõtleme me rohkem kui kunagi varem sellele, milliseid kogukondi ja liite tahame ja peame me moodustama nii kunstide, teaduse ja teadlaste kui inimeste ja looduse vahel. Niisiis on küsimus kogukonna moodustamisest alguspunktiks „CREATURE’ile“ ning rännakule, kuhu koos publikuga suundutakse. Ma toon siia juurde ka termini “publiku vastutus” ehk idee, mis viitab sügavamale seotusele kui sõna “osalus”, pigem suunab see üksteisega arvestamisele, kogukonda ja sellesse projekti panustamisele.“ – Ben J. Riepe

„CREATURE“ on ruumiparkuur, mis reageerib konkreetsetele olukordadele ja võimalikkustele, suhestudes iga uue toimumiskohaga täiesti erinevalt. Inimene asetub igasse ruumi erinevalt: kui loodusega hingamise kaudu seotud olend, kui düstoopiline inimese ja masina hübriid, kelle olemine kerkib esile üksnes meditsiinilise mälu kaudu, kui kognitiivne, iseenesest teadlik ja ühiskondlik olend, kes on võimeline teistega suhestuma rituaali kogukonda loova mõju kaudu.

Ben J. Riepe (1979, Düsseldorf) on koreograaf, kunstnik ja interdistsiplinaarse ja koostööl põhineva kontseptuaalse tööruumi FREIRAUM looja, mis on mõeldud kunsti ja teaduse kureerimata koostööpotentsiaali otsimiseks. Riepe õppis Folkwang Hochschules koreograafiat ja tantsu ning lähtus muuhulgas Pina Bauschi ja V.A. Wölfli traditsioonist. 2008. aastast on ta tegelenud originaalloominguga, mis ühendab tantsu mitmete erinevate distsipliinidega. Ta on pälvinud mitmeid auhindu ning tema performance'eid ja digitaalseid teoseid on näidatud üle kogu maailma – sageli koostöös Goethe Instituudi või valdkonna teiste organisatsioonidega.

„CREATURE“ loodi ooperi „GESCHÖPFE“ proovide käigus, seda toetavad Põhja-Reini-Westfaali liidumaa kultuuri- ja teadusministeerium, Düsseldorfi kultuuriamet, Kunststiftung NRW, föderaalvalitsuse kultuuri- ja meediakomisoni rahastatavad fondid Darstellende Künste ja BTHVN 2020, Põhja-Reini-Westfaali liidumaa, Bonni linn ja Rein-Siegi omavalitsus. „CREATURE'i“ filmiversiooni valmimist toetasid tanz nrw 21 ja iDAS NRW. Ben J. Riepet esindab galerii Kunst & Denker Contemporary.
Tallinna etendusi toetab Goethe Instituut, Põhja-Reini-Westfaali liidumaa kultuuri- ja teadusministeerium ning Saksamaa Liitvabariigi Välisministeerium.