NB! MUUDATUS ALGUSAJAS, UUS ALGUS KELL 14:00!

Eesti Vabariigi juubeli puhul toovad teatriprogammi “Sajandi lugu” raames Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAAL koostööna välja Manfred MIMi ooperi “Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas”.

Õnneliku juhuse tõttu sattus partnerite valdusesse Eesti ooperimaastikul seni avastamata libreto ning tundmatus noodikirjas partituur. Teose on kuuekümnendate paiku loonud novaatorlik leiutaja ja teadlane Manfred MIM. Juba pea kaks aastat kestnud visa töö tulemusena on MIMproject'i rohkem kui kümnest erinevate alade loovinimestest koosnev ühendus läbi töötanud enamiku Manfred MIMi märkmeid ning restaureerinud ja dešifreerinud partituuri. Tegemist on monumentaalse ülesandega,: Manfredi poolt pakutud lahendused nõuavad tehnika viimase sõna kasutamist ning kogu Rahvusooper Estonia, Kanuti Gildi SAALi ja MIMproject’i maksimaalset loomingulist ja tehnilist jõudu.

Ooperi “Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas” teisel avalikul tutvustamisel esitatakse katkendeid Manfred MIMi pärandi tõlkest kehakeelde, sealjuures segades klassikalist liikumist kaasaegsega. Ooperi koreograafilist materjali esitavad Eesti Rahvusballeti tantsijad. Lisaks 2016. aasta maikuus Kanuti Gildi SAALis esitletud avamängule saab nüüd kuulda ka esimesi ooperi elektroonilise muusika katkeid.