Kui uskuda üldlevinud arvamust, siis me ei saaks elada tänasest paremal ajal. Meile on kõik võimalik – saame õppida, mida iganes me soovime; elada ja reisida ükskõik kus ja kuhu; armastada ja olla armastatud enda valitud kellegi või millegi poolt; kanda nii kleite kui pükse; uskuda, mida soovime; kuulutada tõdesid, mida ainult meie usume. Valikuid kui palju!

Kas see ongi täius?

Aina rohkem inimesi käib psühholoogi juures või krõbistab antidepressante. Kas see on tingitud teadlikkuse kasvust nende probleemide suhtes või ei saa me selle keerulise, kõike võimaldava uue maailmaga lihtsalt hakkama? Seame endale eesmärgid ja standardid, mida me täita ei suuda, ning sipleme iseenda loodud ideaalide rägastikus, kus me ei ole kunagi piisavalt head, piisavalt lahedad, piisavalt ägedad voodis ja nii edasi. Oleme hoopis tühjaks lastud õnnetusehunnikud, kes oma piltidel Instagramis elavad unistuste elu, aga sisimas tahavad üle kõige koju minna, ukse lukku keerata, lakkamatult nutta ning enam mitte kunagi väljuda.

Mis seal ikka kurvastada! Musta Kasti 2019. aasta detsembris esietenduv uuslavastus keerab vindi peale ja toob lavale muusikali, kus tantsu, naeru ja laulu saatel seda täiuslikkust kõverpeeglist vaadatakse, leides elupäästvat rõõmu ka kõige mustematest värvidest.

Birgit Landberg lõpetas 2015. a. kevadel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lavastaja ning näitleja erialal. “Evolutsiooni revolutsioon” on kolmas uuslavastus peale teatrikooli, tema varsemate lavastuste, “Peks mõisatallis” (Must Kast) ja “Titaanide heitlus” (Kinoteater), järel. Birgit ei hinda kunsti kunsti pärast, Birgitile ei meeldi ka kunsti pärast kannatamine.