Ja järgmine küsimus on: mis aastal toimus? Kui palju neid oli? Kas keegi pääses või ei pääsenud keegi? Inimene on küsiv olend. Me tahame küsida. Ja vahel tahame anda küsimustele ka õiged vastused. Kuid ainult vahel. Lavastus Fun Fact on teadmiste ja loogilise mõtlemise pühitsus. Seilame faktide ookeanil, puhudes tuult järelduste purjedesse ja vältides eksiarvamuste karisid. Enne veel, kui aeg saab otsa, tuleb leida õige vastus. Viis. Neli. Kolm. Kaks. Üks. Aeg on läbi! Läbi!

Lavastuse Fun Fact taga on Sloveenia teatri ühed kõige tuntumad nimed Katarina Stegnar ja Primož Bezjak ning Eesti võistkond koosseisus Mart Kangro, Juhan Ulfsak ja Eero Epner. Kahe riigi ühise mineviku asemel uuritakse, mis on see, mis meid üleüldse mingil moel liidab.

Katarina Stegnar ja Primož Bezjak on Sloveenia viimaste aastakümnete kõige tuntumate näitlejate seas. Nad on töötanud väga erinevates laadides tantsuteatrist klassikalise sõnateatrini. Koos Branko Jordaniga moodustasid nad 2010. aastal Beton Ltd trupi, mis on tuuritanud üle Euroopa.

Mart Kangro, Juhan Ulfsak ja Eero Epner on erineva taustaga teatritegijad, kes on koos teinud kaks lavastust: Workshop (2019) ja Kas te olete oma kohaga rahul (2021).

Pressikajastus