„Inimeses hoitud“ on lavastatud installatsioon, mille raames pannakse võrsuma üks idee, mida saab toita kõigega, mida üks miski, mis siia maailma on sündimas, peaks teadma ja kogema. Kasvaval ideel on galeriis turvaline ja soe. Nagu ema üsas. Publik saab ideed kogu kujunemisperioodi vältel mõjutada, EKA Galeriis teda külastada, osaleda olukorda lahkavatel tuuridel ning virtuaalsetel ultraheliuuringutel, näha teiste vaatajate sekkumiste jälgi.

Selles teoses uurivad autorid tähenduse kujunemise ja vastutuse võtmise mehhanisme ajutises kogukonnas, ühe kollektiivse kunstiteose näitel. Autorid ehitavad kujuteldava tunneli, justkui nabanööri, virtuaalse ja reaalse vahele, kus kunstiudu hajudes saavad kõik omavahel kohtuda, sõltumata sellest, mis on su geograafiline asukoht või suhe “reaalsusesse”.

„Astud näitusesaali nagu kehakoopasse, teod väljendavad vaid reetlikkust. Sisikonnast otsitakse ühte ja kõikemääravat tähendust.” – Ene Mihkelson

Liis Vares on koreograaf ja kunstnik. Tema praktika keskmes on kaasaegne keha. Tähelepanu on tema „tantsija“, kellega ta tantsib mustas kastis, valges kuubis ja hallikates toonides veebiplatvormil. Ta mängib piiridega füüsilise ja vaimse, isikliku ja sotsiaalse vahel. Järgides oma uurimisküsimust: mis tunne on/mida tähendab olla kehas, sukeldub ta üha enam kunsti ja olemise transmediaalsetesse sfääridesse.

Taavet Jansen on kunstnik ja loovuurija kes huvitub digitaalsetest kunstidest, virtuaalsetetest kunstisündmustest ja eksperimentaalsetest etenduskunstidest. Taavet on ka üks kunstirühmituse e⁻lektron alustajatest, õppejõud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ja doktorant Eesti Kunstiakadeemias. Tema põhiline tööruum on olnud blackbox teater, kuid viimastel aastatel on tema looming voolanud teatrist välja - internetti, arvutisse, valdkondade vahele.

Sündmused:

24.08 “Kuraatorituur”

Kuidas osaleda 25-päevase kestusteose loomisel? Sissejuhataval “kuraatorituuril” tutvustakse publikule ,,Inimeses hoitud'' füüsilist keskkonda, veebiruumi ja nendevahelisi ühendusi.

Kuraatorid: Taavet Jansen ja Liis Vares

25.08 “Tähenduse tegemine”

Esimese nelja päevaga on teosesse pandud kasvama “miski” – idee, mõte, lootus. Nüüd sukelduvad teosesse noored etenduskunstnikud, kes laenavad kasvavale “miskile” oma keha ja mängivad ruumis laiali olevate mõtetega.

Etendajad: Liisbeth Kala ja Germo Toonikus

30.08 “Keharünnak”

Kümnendal päeval kohtuvad teoses lavastajad, etendajad ja publik, et üheskoos viia läbi bodystorming sessioon. Koos kogetakse, kuhu teos võiks liikuda, milleks ta on saamas.

Kohal: Liisbeth Kala, Germo Toonikus, Taavet Jansen ja Liis Vares