Tallinna Linnagaleriis näeb sel aastal vaid kaks korda uuenduslikku sotsiaalset kestvuslavastust, mille sisu sünnib 12 tunni vältel kohapeal. Üheks enneolematuks tervikuks põimuvad publiku küsimused, päevakajalised sündmused, neile reageeriv tippkoreograafide esitus ja hea muusika. Lavastus valmib Tallinna Kunstihoone ja Kanuti Gildi SAALi koostööna.


Siim Tõniste ja Üüve-Lydia Toompere kestvuslavastuse „Kas sa etendad iseennast?“ käivitav jõud on dialoog: pealtvaatajad saavad etendajalt küsida ükskõik mida. Küsida võib tõepoolest kõike!


Keskpäevast südaööni toimuvas lavastuses vastutavad etenduskogemuse eest võrdselt nii etendajad kui ka publik. Osalejate ja etendajate dialoogi kulg on ennustamatu, kuid samal ajal võrdselt kõigi juhtida. Igaüks saab ringi keskele astuda ja end etendaja olukorda asetada, kusjuures etendajale jääb alati võimalus mitte vastata. Tema liikumine on nähtav kommentaar ja ilming sellest, kuidas küsimused talle mõjuvad. Selles sotsiaalse koreograafia projektis põimuvad individuaalsetesse ja kollektiivsetesse käitumismustritesse ühes ruumis viibivate inimeste suhted: otsused, kõhklused, teod ja tegematajätmised.


Peale Tõniste, Toompere ja külastajate võtavad projektist osa DJ-d Eleonora Šljanda, Katja Adrikova, Jaan Pavliuk, Kevin Park, kes lavastuse vältel tekkivale helikeskkonnale ja selles toimuvale dialoogile oma mõjutused lisavad.


Siim Tõniste ja Üüve-Lydia Toompere on vabakutselised etenduskunstnikud, lavastajad ning koreograafid. Nende looming põhineb kogukondlikel uurimustel ja dokumentaalsetel materjalidel. Viimased koostööd on sotsiaalse koreograafia ja osalusteatri lavastus „supersocial“ (augustis 2020, Kanuti Gildi SAALi kaasprodukstioon) ja sel aastal Paide teatris esietendunud "Teine asi", mis vaatles kogukonda läbi igapäevaste esemete ning mille raames avas uksed Paide Rahva Muuseum. Valle-Sten Maiste nimetab Toompere ja Tõniste lavastust "supersocial" 2020. teatriaasta üheks tähelepanuväärsemaks lavastuseks ning nende lähenemist ainesele ja selleks valitud vormi uudseks, mis ei toetu üldteada mustritele. Sügisel 2020 võitsid nad festivali „Fast Forward – Europäisches Festival für junge Regie“ residentuuripreemia.

Eleonora Šljanda on graafiline disainer, kes elab Amsterdamis ning tegutseb DJ-na ja mõnikord ka produtsendina aastast 2015. Tema muusikavalik on üsna eklektiline: sageli võib kuulda miksitud hääli ja instrumente, kirikukellasid, aeglaseid venitatud helisid ja rikkalikku vibreerivat bassi. Ent milleks kirjeldada muusikavalikut sõnades, kui seda võib kuulata? https://soundcloud.com/eleonora-ljanda

Katja Adrikova mängulised etteasted on sulandunud emotsioonidega segatud tumedatest, hüpnootilistest ja hüplikest, dub-rütmidest. Tema DJ-karjäär algas aastal 2009. Teda on mõjutanud ja inspireerinud industrial-techno ja tantsumuusika muud žanrid. Ta võõrustab iga kuu internetiraadio podcast’i IDA raadios Personal Space, mis tema enda sõnul „… on juhuslike lainete võlu!“ https://soundcloud.com/adrikova Seotud: IDA raadio, Isola

Jaan Pavlikuki huvi igasuguse liikuma innustava muusika vastu, rõõmsameelsus ja hoolikalt valitud plaadikott – need on vaid mõned asjad, mis Jaani kohta kõigepealt meenuvad. Sobib kõik, mis hoiab asjad liikumas, gruuvimas ja võnkumas. https://soundcloud.com/pavliuk Seotud: IDA raadio, Love Hotel

Eksperimentalist, seikleja, tugev käsi – niimoodi võib kirjeldada Kevin Parki muusikalist käekirja. Kevin andis möödunud aastal välja debüütalbumi „Facts“, koostöös plaadifirmaga Hidden Assets. Ligikaudu üheksa aastat plaadimängijate taga veetnud, on Kevinil välja kujunenud täiesti omalaadne valik ja stiil. https://soundcloud.com/sanghai Seotud: Raadio 2, IDA raadio, Uus Laine

Toimumisaeg ja koht: 3. aprill ja 4. detsember 12.00–23.59, Tallinna Linnagalerii, Harju 13.

Etendus kestab 12 tundi. Pileteid saab soetada 60-minutiliste külastuskordade kaupa, ostes ühe või mitu külastuskorda korraga. Sissepääs alates keskpäevast igal täis- ja pooltunnil, galeriis viibib korraga kindel arv osalejaid. Etendus toimub vastavalt kehtivatele Covid-19 tõrje piirangutele. Täpsem info saadetakse pärast piletiostu e-posti teel.