Nagu Improtestile kohane, esitab Kadri ainukordse kava, mille improvisatsiooni on kätketud nii eesti luulet kui ka Voorandi enda sulest pärit kirjasõna. Ambientne ilufoon on rikastatud elektrooniliste elementidega. Kandev roll on klaveri ja laulu sümbioosil läbi ühe interpreedi keha. Muusikas jutustab Voorand lugusid ikka talle omase tugeva isikliku emotsiooni ja energiaga.
Seda erilist laadi esitustiili on välisajakirjandus sõnastanud järgmiselt:
“Voorand hits people’s body and soul” – London Jazz News
„It’s almost impossible not to be drawn in by Kadri Voorand’s energy.” – 3sat Kulturzeit
“What is distinctive about a Voorand performance is its dual commitment to the written word and towordless improvisation. Voorand’s relationship to words is that of a skilled actress in dramaticrecitation, but she frequently abandoned words and turned her airy soprano voice into a wailing, scatting instrument.” JazzTimes New York


Kadri Voorand on mitmekülgne vokalist, pianist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud rohkelt heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Kuigi viimasel ajal keskendub ta peamiselt eri soolokavadele ja vokaalansamblile Estonian Voices, on looming teda viinud pealtnäha ühest äärmusest teise. Ta on soleerinud paljude muusikutega nii Eestis kui ka välismaal ning produtseerinud seitse albumit, millest nelja on tunnustatud Eesti muusikaauhindadega. Uusima albumi „In Duo with Mihkel Mälgand” andis 28. veebruaril 2020 välja rahvusvaheline plaadifirma ACT. Voorand on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning on praegu seal ka üks noorimaid õppejõude.


Improtest on kontserdisari, mis toob kuulajateni improvisatsioonilise muusika nähtusi meilt ja mujalt. Sarja kontserdid toimuvad alates 2005. aastast kord kuus.