Made in Estonia Maraton on 11. märtsil juba 16. korda toimuv etenduskunstide lühivormide festival. Osalemise ainukeseks tingimuseks on, et kuni 10-minutiline etteaste oleks valminud spetsiaalselt maratoni jaoks. Maratonil võib paari tunniga kuulmatust saada kuulsus, mõttesähvatusest lõpptulemus, kellest iganes kunstnik ning kunstnikust omakorda kes iganes.

Tegemist on kureerimata post-simmaniga, kus etteastete kaupa kogetakse täielikku teadmatust. Seda, mis laval toimuma hakkab, teavad vaid tehnikud. Jah, tegemist on põrsas-kotis-diiliga, kuid kui me midagi teame, siis seda, et 10 minutit kestab vaid 10 minutit.

Maraton koosneb neljast plokist: blackbox, videoplokk, tühi lava ning punk-plokk. Punk-plokk lisandus maratoni kavasse eelmisel aastal. Punk-plokki iseloomustab valmis lavakujundus, andes impulsi ruumist inspireeruvatele kunstnikele. Lavaga saab tutvuma tulla vaid mõned päevad varem, mis teeb punk-plokis osalemisest omaette mäng-väljakutse. Seega ei ole Made in Estonia Maratoni vanadel kaladel osalemiseks mitte ainult võimalust, vaid ka põhjus.

KAVA:

I PLOKK

Sissejuhatus
Katrin Viru "Õhtul üksi kontoris"
Laura Kivistik "Confessions"
Amanda Tender, Maarja Tosin, Helene Marie Rägo, Anton Mesila "Valged skorpionid vol 2 ft Lene Ma Rue"
Romet Kaljo "Pean saama maailmakuulsaks, muidu suren"
Rainar Aasrand "Rööviku eleegia"
junk eesti "OMANDIREFORM – KUIDAS VÕTTA SEDA, MIDA SUL EI OLE"
ENKKL "LIITU!"

II PLOKK

Vootele Vaher "............"
Paul Beaudoin "Snake story"
Pääsu-Liis Kens ja Mia Tamme "Vahht"
2 girls 1 cup "7 girls 7 cups"
Unholy Trinity "Premiere"
Siim Nurklik, Joosep Ehasalu ja Ave Palm "***** ** *** *******"
üks isiksus "Kõnekümpa"
Alina Birjuk

III PLOKK

Kaja Kann "KÕNE"
Krants "Mother, Lord, God"
CONRADO "A Song in 10 Minutes"
Justina Kiuršinaitė "LT in EST. Part two: Overwhelmed + Extremes"
KOOSSEIS "Tolmuimejate viimane avalik ülesastumine"
SK Priima
Jarmo Reha, Nele Tiidelepp, Kertu Rannula, Riin Maide, Taavi Rekkaro, Markus Vaiksoo ja Margaret Tilk "Märksõna: bänger"
Markus Monak "Mõttepaus"
ETA Kompanii ja Rūta Ronja Pakalne "My baseline drives you crazy"
PERE "Ühendus"

IV PLOKK

Vaim Sarv "Vabaimprovisatsioon"
Naistantsijad "Jalgpall on parem kui seks"
Liisamari Viik "100% polyester"
Mullimehed
Sigrid Savi "Total Takeaway"
Lukas Jansen ja Konrad Kendra "@triangleterry437 & @konrad._.kendra"
Roomet ja Indrek "Roomet teeb mussi, Indrek teeb sussi"
Raahel, Kärt ja Lilles "Ulakad kaunitarid"
ants1
Täismaja

KOGU ÕHTU VÄLTEL:
Anita Kremm

VALMIS! YOLO! START!

"Mulle, kes ma esimest korda üht Made in Estonia Maratoni vaatama sattusin, jättis sündmus kustumatu mulje. Ei üllatanud ainult paaripäevase ettevalmistusajaga lavale toodud etteastete tase, vaid ka mõnusalt sumisev ja toetav publik, kes saalis toimuvale soojalt kaasa elas ning vaheaegadel garderoobi ja tänavale muljetama kogunes. Alustavale (tegevus)kunstnikule on Made in Estonia Maraton kahtlemata suurepärane platvorm, kus ideid läbi mängida, professionaalset tagasisidet saada ning tutvusi sobitada." – Ave Taavet, MAGASIN

“Loetud minutite jooksul saab iga registreerunud etendaja realiseerida ühe efektse idee, aga sealjuures on kõik nagu päris: saalitäie publiku ees professionaalse tehnilise toega. See on harjutamiseks ja katsetamiseks legitiimne ruum, aga see on ka eesriide tagant välja tulemine, mitte enam lihtsalt sõprade ringis improviseerimine. Panused on kõrged, aga läbikukkumisel pole vaja karta kriitilisi arvustusi ega tagaseljajutte.” – Maarin Mürk, Sirp