Richard Wagneri väljend “Gesamtkunstwerk” ehk “ühendkunstiteos” tähendab kõigi kunstide ühendamist üheks hiilgavaks teoseks. Võttes eeskuju eesti kunstnik Henri Hütist ("Sisenemine sisenemisse" koostöös Veiko Tubinaga) loovad läti kunstnikud sarnase eesmärgiga performance´i - rahvusvahelise teatripäeva puhul püüavad nad sulatada ühte kõik Läti teatrid.

Sellel erilisel päeval, 27. märtsil kell 19.00, tervitavad autorid publikut vaid ühel korral eetris oleva videoteosega. Performance´it saab vaadata tasuta Dirty Deal Teatro kodulehel läti keeles ja Kanuti Gildi SAALi kodulehel inglise keeles.

Henri Hütt kommenteerib: “Projekti algne eesmärk oli leida Läti teatreid ühendav lüli. Mis saaks olla see unikaalne kvintessents, mis seob just selle riigi teatreid?
Hiljem sai sellest aga hoopis võimeid ülehindav tõdemus. Praegu, aasta hiljem, tundub kompromissitu õnnestumine kõige turvalisem ja ebahuvitavam stsenaarium. See oli kui saatus, mis lõi dramaturgilised käärid sisse kõige põnevamal ajahetkel, millest nüüd saab näha tagasivaateid ning edasipüüdluseid.

Siiani pole keegi teatreid ja etendusasutusi sel viisil ühendanud ning mind paelub selle võimatus. Mind paneb imestama, kuidas iga koosoleku ja suhtluse annab korraldada vaid ühe telefonikõnega. See projekt esindab tabamatut kunsti ja seda, kuidas me kunstnikena andsime endast kõik, et oma utoopilist unistust ellu viia.”

Lavastus pidi algselt esietenduma aasta tagasi rahvusvahelisel teatripäeval.