…Olen tema jaoks tähtis. Ta muudkui tuleb ja läheb.
Igal hommikul on just tema nägu see, mis vahetab välja pimeduse.
Minusse on ta uputanud noore neiu, ja minust
kerkib päev-päevalt keegi vana naine ta poole nagu õudustäratav kala.

Sylvia Plath “Peegel”

Liha katab luid, rõivas katab liha: looduse ja inimese kavalused.. kisun maha igapäevase maski ja pööran selja ajale, mil ma koos kõigi teistega nägin vaeva, et iseennast reeta.

E.M Cioran “Lagunemise lühikursus’’

Cloe Jancis ootab kõiki huvilisi 31.03 Kanuti Gildi SAALi oma residentuuri showingule, milleks on Püha Vaimu SAALis 17:00-20:00 avatud näitus.

Oma viimaste aastate loomingus on Cloe peamiselt keskendunud naiselikkuse esitamisega seotud müütidele, rituaalidele ja nähtusele. Oma loomingus viitab ta sageli iseenda etendamisele, avaliku ja isikliku ruumi ühisosale. Residentuuri raames jätkas Cloe 2021. aastal valminud performatiivse videoteose “Osaks saama” ainese voolimist. “Osaks saama” on moonutatud ilurituaal, milles on näidatud ühtlustamise akti, mille kaudu soovitakse sulanduda.

Jumestus- ja puuderkreemide ülepakutult näole määrimise ja pooltaheda beeži lima laine alla mattumise kaudu annab kunstnik oma keha ihade ebamugavasse rüppe ja sulandub üheks ümbritsevaga. Residentuuri raames keskendus Cloe ilurituaalidega seotud esemetele ning muutis neid, et osutada sellele, kuidas me end vabatahtlikult ihadele allutame.