Meile räägiti, et vaikus on kuldne. Saime teada, et see ei ole nii ja et see ei ole nii olnud juba väga pikka aega.
Iga kolmas naine Lätis ja iga neljas Eestis on kogenud vägivalda oma kodus. Üle 80% juhtumitest ei jõua kunagi teavitamiseni ja üksnes naised ise teavad, mis juhtus. Ent see ei ole saladus, mida keegi peaks üksi kandma.

“Physical Evidence Museum” (“Füüsiliste tõendite muuseum”) on näitus tavalises Tallinna korteris igapäevastest esemetest, mis on kokku kogutud tänu paljude naiste abile Eestis ja Lätis. Kõik näituseobjektid annavad tunnistust koduvägivallast, ometi ei peetaks neid iialgi usaldusväärseks tõendusmaterjaliks ei kohtus ega politseis.

Osana näitusest leiab aset avalik isiklike lugude ettelugemise maraton, lugusid esitavad pääsenud, nende sõbrad ja toetajad.
Selle muuseumi kollektsioon on pidevalt täienemisel ja iga naine, kellel on isiklik lugu, on oodatud seda muuseumile annetama. Vormi, mille kaudu saab oma lugu jagada, leiab siin.

Tantsukunstnik Jana Jacuka ja dramaturg Laura Stašāne alustasid koduvägivalla teema uurimist Lätis 2019. aastal ja see on nende teine koostöö. Jana on etenduskunstnik ja koreograaf, kes tegutseb ka teatri vallas. Laura tegutses enne dramaturgia poole pöördumist festivalide ja produktsiooni alal.