Naiselikkus on toode. See on läinud masstootmisesse ja seda saab osta poest. Yulia Arsen läheb kilekotiga poodi "Imelikud hinnad", et saavutada ainus tõeline naiselikkus, mida mõistliku raha eest osta saab. Et lõpuks saada väljakujunenud naiseks.

Tantsuelementide, huumori ja seebimullidega esitlus.

Tegemist on iroonilise, ent samas äärmiselt ausa ja intiimse teosega. Käsitledes klišeesid, mis puudutavad tõeliseks naiseks olemist, kutsub teos üles vaatlema soolisuse ja enesemääratlemise teemat. Hoolimata sellest, et elame aastal 2021, on naiste käitumine endiselt patriarhaalsete häälte ja ootuste meelevallas. Paljud neist arvamustest “normaalsuse” kohta ei ole loodud mitte üksnes meeste, vaid ka naiste endi poolt – lihtsalt guugledage “womanhood coach” ja astuge sisse “tõeliste naiste” maailma. Nii et naiselikkusest on saanud üks turuosa. Soovin läbi huumori uurida peamisi naiselikke omadusi (millele jõudsin jälile guugeldades) ning seejärel testida mõtteid sellest, kuhu see kõik meid välja viib. Kui naiselikkus on midagi passiivset ja mehelikkus midagi aktiivset, siis jääb see alati toimima ohvri ja vägistaja mustrina, millele järgneb ohvri süüdistamine.

Samuti soovin selle teosega pakkuda toetust kõigile neile inimestele, kes ei taha sobituda ühegi “normaalsusega”, kes tahavad lihtsalt olla nemad ise ja arendada endas empaatiat kui peamist hädavajalikku võimet tänapäeva elus.

Huligaanne performance-esitlus koos tantsuga üle 16-aastasele publikule, kestusega 40 minutit.

Yulia Arsen on vene tantsukunstnik ja koreograaf. Ta omandas hariduse Saksamaal ja on osalenud festivalidel Koreas, Ungaris, Saksamaal, Venemaal ja Tansaanias. Teeb koostööd noorte lavastajatega teatris Sovremennik ja Moskva kunstilise teatri koolis MTA. On residentuuris Meyerholdi teatrikeskuses (Moskvas) ja noorte koreograafide programmi raames (ZIL ja Stancia). Ta on valitud osalema programmis Atlas Impulstanz festivalil. 2020. aastal pälvis ta stipendiumid Vene Fõderatsiooni Teatriliidult ja Kasseli Kulturamt der Stadtilt.
http://yuliaarsen.tilda.ws/