1. aasta suvi oli põhjapoolkera mõõtmisajaloo kõige kuumem, metsad nii USAs, Venemaal kui Kreekas põlevad, Rwanda, Kongo, Belgia on pidevalt üleujutatud ning Filipiinidel, Indoneesias ja Indias hävib elurikkus kiirenevas tempos.

Tere tulemast kliima dominatrix – kontrolli otsimine olukorras, kus sult on ära võetud igasugune võime situatsiooni kontrollida.

Kliimaõigluse tagaajamine riigis, kus rahvusautoks on linnamaastur ning rahvuskangelasteks kiirete arvutitega noored mehed ja õigel ajal õiges kohas olnud vanad mehed.

Rõõmu ja helgema tuleviku väljanõudmise meetodite otsing.

Residentuur on jätk Margareti sotsioloogia alasele peatselt ajakirjas Social Inclusion avaldatavale artiklile “Matter and meaning: the body as a tool for demanding climate action and justice” (kirjutatud koos Antje Jacobsi ja prof. Karin Hannesega), mille keskmes oli küsimus “how the body acts as a tool for climate change, particularly looking into how the body relates to and engages with different matters, and how such engagements create meaning”.

Showing on akadeemiline poeetilis-poliitiline residentuuri ajal läbiviidud uurimust tutvustav loeng. Või lihtsalt kokkusaamine.

Margaret Tilk (1999) on Eestis sündinud ja Soomes üles kasvanud noor kunstnik-uurija, kellele pakub antud hetkel huvi keha roll kliimaaktivismis, sotsioloogia ja kunsti põimimine ning posthumanistlik feminism. Tilk on omandanud kultuurisotsioloogia magistrikraadi Belgias KU Leuvenis, semiootika bakalaureusekraadi Tartu Ülikoolis ning antud hetkel õpib ta Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuris sotsiaalset disaini. Paide Teatri koosseisus oli ta 2021. aasta Eesti Teatriliidu juhatuse auhinna laureaat ja etenduskunstide auhinna nominent. Tilk on kirjutanud esseesid, arvustusi ja artikleid, kureerinud, produtseerinud ja kontseptualiseerinud.