"Ma kardan, et tänane päev ei pruugi õnnestuda," ütleb Jana ja viib publiku lavastuse haprasse maailma, kus hirm ei ole nõrkuse märk, vaid pigem ellujäämismehhanism igapäevaelus, suhetes, kodus, tööl ja tänaval. Hirmu rutiin on saanud Jana igapäevaelu osaks, kuid kas see peab nii olema?

Kui turvaliselt tunneb end täiskasvanuks sirguv noor naine? Kuidas saab kõige turvalisem ruum muutuda kõige ohtlikumaks? Millest me avalikult räägime ja millest vaikime? Koreograaf Jana Jacuka soololavastus on ühe noore naise isiklik lugu “nõrgema” soo maailmast.

Jana Jacuka on Lätis tegutsev etenduskunstnik ja koreograaf, kes tegutseb praegu valdavalt etenduskunstide vallas ning mitmetes teatrites liikumisjuhina. Jana töötab isiklike kogemuste haprusega ning oma viimastes lavastustes “Everything’s gonna be all right” ("Kõik läheb hästi", 2019) ja “Routine of Fear” ("Hirmu rutiin", 2020) hakkas tegelema perevägivalla teemaga. Koostöös dramaturg Laura Stašānega valmis 2021. aastal ka SAAL Biennaalil etendunud "Physical Evidence Museum" (“Füüsiliste Tõendite Muuseum”). Need tööd on pälvinud mitmeid tunnustusi ja on nomineeritud Läti 2019–2020. a. tantsuauhinnale.