SAAL3 on Kanuti Gildi SAALi uus formaat.
Ühe õhtu jooksul jagavad maja kolm kunstnikku.
Uut sarja alustavad Gregor Kulla, Liisbeth Horn, Anita Kremm

Anita Kremm (1998) on noor kunstnik, kes kasutab oma töös filmi-, foto-, video- ja performance-formaati. Teda huvitab igapäevase reaalsuse elementidega fiktiivse maailma loomine. Anita Kremmi videoteoseid on seni eksponeeritud Tallinnas, Moskvas, Weimaris, Grazis ja Prahas; tema eksperimentaalseid lühifilme on valitud mitmetele festivalidele Euroopas. Anita Kremm elab ja töötab Tallinnas. Hetkel õpib Anita ka EKA stsenograafia MA programmis, professor Ene-Liis Semperi käe all.

"Mina / Tema" uurib kahe keha - “mina” ja “teise” - vahelist suhet. Avades ruumi individuaalsetele assotsiatsioonidele ning subjektiivsetele valikutele, tõstatab “Mina/ Tema” ühtlasi küsimuse inimliku kokkuleppevalmiduse ning empaatia piiridest ja võimalustest.

Helikujundus: Kristel Zimmer
Kunstnik tänab: Oliver Reimann, Giacomo Veronesi, Alice Torriani, Dongbin Lee, Javier Carcel Hidalgo-Saavedra, Ene-Liis Semper

Gregor Kulla (2000) on Põlvas sündinud helilooja, etenduskunstnik, kirjanik, kriitik ja modell, kes õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Helena Tulve ja Tõnu Kõrvitsa juhendamisel kompositsiooni. Kulla on varasemalt lõpetanud Heino Elleri Muusikakooli oboe ning heliloomingu erialal (Katrin Alleri ja Anna Šulitšenko juhendamisel). Ta on täiendanud end Novi Sadis Serbias EU School of Participation 2021s jätkusuutliku kunstiloome vallas ning mitmete mainekate heliloojate meistrikursustel, sealhulgas Chaya Czernowin (US/Iisreal), Federico Favali (Itaalia), Slavomir Horinka (Tšehhi) jt. Kulla pälvis oma tegemiste eest Tartu kultuuriväljal Tartu Noore Kultuurikandja 2020 aunimetuse. Järgmisel aastal sai ta kultuurilehe Sirp laureaadiks, 2022. aastal pälvis kirjandusajakirja Värske Rõhk aastapreemia, “Esimese Sammu” kirjandusauhinna ning Erkki-Sven Tüüri fondi stipendiumi. Alates 2021. aastast on ta rahvusvahelise nüüdismuusika festivali “Afekt” loovprodutsent ja kunstilise juhi assistent. Käesolevast aastast õpetab ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias. Oma loomingus tegeleb ta soouuringute, feminismi, vähemuskultuuride – kväär-kultuuri, drag-kultuuri ja ajalooliselt naistekesksete tegevuste – ja idamaade filosoofiatega.

"Kontsert"

Ta on kohutav olend, kellel on hirmuäratav nägu. Tema kõrvakaunistused on laste laibad. Tema kihvad on jubedad ja ta nägu on metsik. Ta teeb õudset häält ja elab tuhastamismaal, kus teda ümbritsevad ulguvad šaakalid. Ta soovib innukalt astuda Mahakalaga seksuaalvahekorda. Ta on läikiv nagu tume pilv ja kannab musti riideid.

Kali kirjeldus David R. Kinsley raamatus "Tantric Visions of the Divine Feminine: The Ten Mahavidyas" (1997)

Grimmikunstnik: Kristiine Kaljurand

Liisbeth Horn (1997) on vabakutseline, kelle loomingu juured paiknevad teoreetilistes ja eksistentsiaalsetes küsimustes, mis on praktikas ja “päris elus” ebavajalikud. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide eriala, pälvinud Komissarovi stipendiumi (2021), kolleegide loodud lavastajaauhinna (2021) ja Urmas Lüüsi loodud WTF praissi (2023). Viimatisteks töödeks on elektroni produtseeritud “Tõsielu Laulikud” (2023), interdistsiplinaarne Avaliku Sabotaaži Liit (2022), mölutamis-stream „metaeeter” koostöös Ruslan Stepanoviga (2023), semiootiline rännak-lavastus „Iu, purjus ingel” Maardu Dekennaalil (2022), tõejärgne lavastus „Tõde ja õigus” (2021) ja performatiivne installatsioon “Rõõm näha” (2023) koostöös Kärt Koppeli ja Anumai Raskaga SAAL Biennaali raames.

"Animal planet"

Lühivideoteos püüab kadreerida midagi inimeseks olemisest. Eeldatavasti kajavad küsimused nagu "Kuhu küll kanda kinnitada?" ja "Milline tähendus võis olla olemas juba enne mind?”.

Heli mix ja master: Markus Palo
Etendaja: Cedric

Pressikajastus