Scrapyard on Lo-Fi muusikaetenduste sari, mille eesmärk on segada DIY instrumente ja Lo-Fi muusikat kaasaegse klassikalise muusikaga.

Etendusel kasutatakse erinevaid performance-kunsti, tehnoloogia ja meedia aspekte, mille tulemusena sünnib täielik interdistsiplinaarne kogemus.

Etenduse käigus astub lavale koreograafiline muusikute ansambel koos laiendatud võimalustega muusikainstrumentidega, esitades mitmed ülimalt efektsed ja tehniliselt keerukad teosed helilooja Hugo Morales Murguia sulest.

Interdistsiplinaarsed projektid, mis hõlmavad tehnoloogiat ja kombineerivad erinevaid meediume on tänapäeval muutunud kaasaegse muusika repertuaari väga oluliseks osaks ning siinkohal on Tallinna Uue Muusika Ansambli soov taaskord esitleda neid teoseid Eesti publikule. Nii alustaski TUMA kolm aastat tagasi Scrapyard seeria kontsertidega, et näidata, kuidas erinevate kunstivaldkondade piirid on hakanud viimastel sajanditel üha rohkem hägustuma. Sarnased protsessid toimuvad ka muusikas, kus nüüdisaja heliloojad otsivad uusi vahendeid ja integreerivad erinevaid kunstivaldkondi oma töödesse.

Tallinna Uue Muusika Ansambel (TUMA) on asutatud 2012. aastal ning on rahvusvaheliselt aktiivseim Eesti nüüdismuusikaansambel. Tähistades oma 10. tegevusaastat, on TUMA möödunud aastate jooksul teinud läbi tähelepanuväärse arengu ning on tänaseks kujunenud üheks Põhja- ja Baltimaade juhtivaks kaasaegse muusika ansambliks.

Ansambel on fikseerimata koosseisuga, olles tähtis platvorm uue muusika kogemiseks ja heliloojate võimaluste avardamiseks. Oma tegevusaastate jooksul on TUMA toonud kuulajateni olulise osa nüüdismuusikast ning pakkunud kaasaegsetele loojatele väljundit oma loomingu esmaesitamiseks nii kohalikul kui rahvusvahelisel areenil.

TUMA on üles astunud mainekatel rahvusvahelistel kaasaegse muusika festivalidel: Mixtur festivalil Barcelonas, Varssavi sügisel Poolas, CrossRoads festivalil Salzburgis, Ostrava Muusika Päevadel, ORF Musikprotokoll festivalil Grazis, MusicOlomouc festivalil, Ars Musica festivalil Brüsselis Balti Muusika Päevadel, reMusik festivalil Peterburis, Inner Sound New Arts festivalil Bukarestis, ISCM Maailma muusika päevadel, Balti Muusika Päevadel jt. Samuti teeb ansambel tihedat koostööd mitmete eesti muusikafestivalidega: Eesti Muusika Päevad, Tallinn Music Week, festival AFEKT.

Pärast õpingute lõpetamist Mehhiko teadus- ja muusikauuringute keskuses (CIEM) kolis Hugo Morales Murguía Hollandisse, et jätkata magistriõpinguid Hollandi Rahvusvahelise Kõrghariduse Koostöö Organisatsiooni (Nuffic) toel. NL, “Fondo Nacional para la Cultura y las Artes” (FONCA), MX, “Prins Bernhard Cultuurfonds” ja “Fonds Podiumkunsten” (NL). Tal on Haagi Kuninglikus Konservatooriumis heliloomingu magistrikraad, Haagi Sonoloogia Instituudis magistrikraad sonoloogia erialal (koos "eristusega") ja doktorikraad Kaasaegse muusika praktika keskusest (CCMP). Bruneli ülikool, London.

Peamiselt tegeleb ta traditsiooniliste instrumentide, leitud esemete, esitustehnika ja -tehnoloogia piiride kallal, kuna muusikaloomingu alternatiivsete helitekitamise vormide arendamine on tema töös hädavajalik.

Hugo Morales Murguía teoseid on esitanud ja tellinud sellised ansamblid nagu: The Arditti Quartet (Ühendkuningriik), L'Ensemble Intercontemporain (FR), ASKO|Schoenberg (NL), Ensemble Klang (NL), CHROMA Ensemble (ÜK), NeopercusiÛn (ES), Liminar Ensemble (MX), Exaudi Vocal Ensemble (ÜK), Champd'action (BE), IKTUS Percussion Quartet (USA), Talea Ensemble (USA), Slagwerk Den Haag (NL), Trio G·man (DK), stuudio New Music Ensemble (RU), Vortex Ensemble (CH), London Contemporary Orchestra (UK), Ensemble MAE (NL), Sur Plus Ensemble (DE), Ascolta Ensemble (DE) ja Continuum (CA).