Sound Plasma 2022 on inspireeritud elektrooniliste helide intonatsioonist, katsetades elektroakustilise muusika hõnguga uusi intonatsiooniideid. Festivali tipphetkeks on Enno Poppe ühe tunni pikkune teos 9-le süntesaatorile ja 9-le arvutile, kus Tallinna Uue Muusika Ansambel ühendab oma jõud Soome kaasaegse muusika aktiivseima kollektiivi defunensemble-iga. Üheskoos tuuakse Eesti ettekandele Enno Poppe viimaste aastakümnete värskeim meistriteos "Rundfunk" - mahukas ja kõlaliselt äärmiselt põnev teos.
Sõna "Rundfunk" ise seostub nii muusikute kui ka esinemisega ning on justkui armastusavaldus raadiomeediumile, mis elektrooniliselt genereeritud helide sünnikohana avaldas otsustavat mõju uuele muusikale selle praegusel kujul.
„Rundfunk“’is käsitleb Enno Poppe elektroonilise muusika arheoloogiat, ehitades arvutite abil uuesti üles kas kadunud või raskesti programmeeritavad pillid ning ümber komponeerides 1960-1970. aastatele omast kõla.
Enno Poppe (*1969, Hemer, Saksamaa) on Saksamaa üks olulisemaid heliloojaid, kes alates 1990. aastast tegutseb Berliinis.
Poppe õppis dirigeerimist ja kompositsiooni Berliini Kunstide Kõrgkoolis teiste hulgas Friedrich Goldmanni ja Gösta Neuwirthi juures. Lisaks õppis ta Berliini Tehnikaülikoolis ja Karlsruhe kunsti- ja meediakeskuses helisünteesi ning algoritmilist kompositsiooni. Dirigendina esineb Enno Poppe regulaarselt nii Klangforum Wieni, Ensemble Musikfabriki, Ensemble Resonanzi kui ka rahvusvaheliste orkestrite ees. Alates 1998. aastast on ka ansambel Mosaik liige ja dirigent. Enno Poppe on õpetanud kompositsiooni Hanns Eisleri nimelises Berliini kõrgkoolis, Darmstadti kaasaegse muusika suvekursustel ja Impuls akadeemias (Graz, Austria).
Aastal 2009 loodud defunensemble on hämmastavalt kiiresti saanud üheks tähtsamaks Soome nüüdismuusikakoosluseks. Ansambli jõuline missioon on kaevuda süstemaatiliselt elektroakustilise muusika maailma. Defunensemble toob Soomes esiettekandele kõige tähtsamat klassikalist ja praegust elektroakustilist repertuaari ning tellib ühtlasi pidevalt viimase aja tehnoloogiat sisaldavaid uusi teoseid. Koos kunstilise juhi Sami Klemolaga on ansambli kontserdikontseptsioonid osutunud väga uuenduslikeks, põimides nii klassikalist nüüdismuusikat kui elektroakustilise muusika erinevaid žanre. Defunensemble’i muusikud ja toonmeistrid on ühed aktiivsemad ning tunnustatumad isiksused Soome nüüdismuusikamaastikul.
Tallinna Uue Muusika Ansambel on rahvusvaheliselt aktiivseim Eesti nüüdismuusikaansambel, olles oluline platvorm uue muusika kogemiseks ja heliloojate võimaluste avardamiseks. Ansambel soovib tuua kuulajateni tähelepanuväärsema osa uuest muusikast ning pakkuda kaasaegsetele loojatele väljundit loomingu esmaesitamiseks. Alates loomisest (aastal 2012) on Tallinna Uue Muusika Ansambel jäänud ustavaks oma muusikalisele missioonile, rikastades hoolikalt valitud programmi ja värske lähenemisega nii kohalikku kui ka rahvusvahelist kultuurielu. TUMA on üles astunud paljudel mainekatel nüüdismuusikafestivalidel: ORF Musikrotokoll, Varssavi sügis, Crossroads, Ostrava Muusika Päevad, MusicOlomouc festivalil jpt. 2017. aastast alates korraldab Tallinna Uue Muusika Ansambel nii Tallinnas kui ühes olulisemas uue muusika keskuses, Berliinis, alternatiivsetele intonatsioonidele pühendatud festivali Sound Plasma.