Näitus on kuue EKA magistrandi kohtumispunkt, mille alguseks ja kandvaks jõuks oli 2022. aasta sügisel Sandra Kosorotova ja Taavi Hallimäe juhendatud kursus “Ghosts and Monsters of the Anthropocene” (e. k. „Antropotseeni kummitused ja koletised”). Tudengite loomeradade põimumine algas neljapäevase residentuuriga Lõuna-Eestis Massias.

Reedel, 27. jaanuaril kell 17:00–19:00 toimub näitusel lugemisgrupp, mida viib läbi näitusel osalev kunstnik Siew Ching Ang. Osalemissoovi korral võtke palun Siew’ga ühendust: siew.ang@artun.ee.

Siew Ching teeb kunsti, kureerib ja õpetab. Liikuvate piltide ja fototööde kaudu uurib ta inimese seisundit urbanistlikus ruumis, samuti looduse, kultuuri ja infrastruktuuri ristumisteid. Ching naudib keskkondade avastamist ja läbi loomingulise praktika info kogumist. cargocollective.com/siewchingang.

Y. Derya Balkan on Türgis sündinud ja Tallinnas tegutsev vaatleja, jutuvestja, kunstnik, mentor, hobikäsitööline ja armastaja. Hetkel EKA aksessuaari osakonna magistrant, uurib ta merekarpide ja inimloomuse haavatavuse puutepunkte.

Zody Burke (s 1991) on Ameerika multimeedia kunstnik ja muusik, hetkel elab ja töötab Tallinnas. Ta loob skulptuuri ja heli kaudu šifreid, mille abil kaardistab hiliskapitalistliku ameerika identiteedi komplekssust ja seob maailma-ehitamist geoloogilise ajaga. Tema loomepraktika ulatub keraamilisest kõrgreljeefist suuremõõtmeliste skulptuuride, eksperimentaalse muusika, video, illustratsiooni, animatroonika ja fiibertöödeni. Viimane Burke isikunäitus „(mousetrap)“ oli eksponeeritud Riias galeriis DOM Galerija aprillis 2022. Burket tunnustati 2022. aastal Noore Skulptori Preemia konkursil teise kohaga. Praegu on ta lõpetamas oma õpinguid Eesti kunstiakadeemia kaasaegse kunsti magistrantuuris. zodybur.ke

Katarina Kruus otsib dünaamikaid materjali ökoloogia ja ihaldatavate tulevikude vahel. Inspireeritult tekstiili laiaulatuslikest võimalustest käsitleb Kruus oma töödes traditsioonilisi tekstiilitehnoloogiaid ning biomaterjale ja leidobjekte. Hetkel õpib Eesti Kunstiakadeemia tekstiiliosakonnas, kus töötab oma magistritööga.

Viktor Kudriashov (s 1987) on Tallinnas elav interdistsiplinaarne kunstnik, kes tegutseb erinevate meediumite ristteel. Loob komposiitteoseid, mis sisaldavad heliga skulptuure, aktuaalseid teemasid käsitlevaid installatsioone ja institutsioonikriitilisi sekkumisi. Mõtestab ümber uusmeedia valdkonda ja selle kasutamise võimalusi kaasaegses maailmas. Kudriashov võtab oma töödes tihti aluseks igapäevaelust tuttavatele objektidele ja tegevustele omase keele, kasutades seda oma peamise meediumina tegeleb ta esemete funktsionaalsuse ümber defineerimisega. Ta on esinenud oma töödega näitustel mitmetes muuseumides ja galeriides Peterburis, Moskvas ja Tallinnas. Tema töid leidub Venemaal erakogudes ja muuseumides. Hetkel on tal käsil magistriõpingud Eesti Kunstiakadeemias. Aastal 2021 nomineeritud Kuryokhini auhinnale parima meediakunsti objekti kategoorias.

Elle Kannike (s 1980) on Tallinnas elav ja töötav mosaiigi-, klaasi ja joonistuskunstnik. Ta on rahvusvahelise kaasaegsete mosaiigikunstnike assotsiatsiooni AIMC liige. Hetkel õpib Kannike Eesti kunstiakadeemias klaasi erialal magistriastmes, kus tema praktika keskmes on klaasi agentsus, ta otsib koosloomise võimalusi nii klaasi kui ka erinevate eluvormidega. ellekannike.ee