Residentuuri vältel on mul kavas keskenduda performatiivse videoesitluse loomisele. Kombineerin omavahel Eesti Rahvusarhiivi pildimaterjali ning jutustusi oma pere minevikust ja eesti mütoloogiast. Keskendun nende lugude rääkimisele, mis on jäänud peitu, sest on vastandunud riigikorraga või arhiveerijate visiooniga. Töös kasutan paganlike performatiivsete traditsioonide elemente ning astun dialoogi Saidiya Hartmani raamatuga “Wayward Lives, Beautiful Experiments”, mis räägib mustanahaliste naiste vastupanuliikumistest.

“The text I’ll read to you now is a dialogue between me and an image. A photograph found from the National Archive of Estonia that I visit through a portal accessible via muis.ee. I go there to search for things that have not been documented. Stories fallen out of the reach of folklorists and foreign archivists; objects that have not confirmed the vision of the state. I am searching the margins for traces of resistance, the untameable ways of sounding that could not be flattened out on images nor captured in text, but continue to live in our shared consciousness as fictive tales.”

Mia Tamme on filmitegija ja kunstnik, kes kasutab oma loomingus metodoloogiaid etnograafiast ja uurimuslikust disainist. Tema praktika mängib eesti mütoloogia ja auto-fictioni piirimail ning vaatleb, kuidas performatiivsete pärimustraditsioonide kandmine aitab murda tänapäeva (kunsti)maailma hierarhiaid ning individualismi. Mia elab ja töötab Tallinnas.

https://www.miatam.me/
https://www.instagram.com/miatamme/

Residentuuri toetab Eesti Kultuurkapital