2341 AD on audiovisuaalne poeem, mis loob kujutluspildi tulevikust. Inimesed on kadunud. Kanuti Gildi SAALis pole keegi enam sajandeid käinud. Mis on alles jäänud? Milline on maailm peale inimkonda, ilma meie, inimesteta? Milline näeb välja teatrimaja, milles on kuulda vaid eelneva tsivilisatsiooni kajasid? Kas seal tunduks üksildane? Oleks see vabastav? Või oleks seal üldse tunnetele kohta? Kas seal valitseks post-apokalüptiline hüljatud kaos? Millest kõneleb see vaikiv ruum?

Selles kohaspetsiifilises installatsioonis, või nagu kunstnikud ise eelistavad nimetada teekonnal võimalikku tulevikku, loovad hääle- ja etenduskunstnik Juha Valkeapää (Helsingi), helikunstnik Renzo van Steenbergen (Tallinn), videokunstnik Emer Värk (Tallinn), kunstnik Arno Scheper (Haag) ja dramaturg Mart Kangro (Tallinn) maailma, mis on maha jäetud, kuid ei ole tühi. See pole väljasurnud vaid pidevas muutumises, ainult meid - inimesi pole siin enam.

Kogu teatriruumi täidavad etenduse ajal lives loodavad binauraalsed helid ja ruumilised visuaalid. Vaatajad kutsutakse teekonnale, mis saab alguse hetkest, mil nad majja astuvad. Peale lõputusse ajakapslina toimivasse tunnelisse sisenemist, juhatatakse vaatajad läbi erinevate ruumi elementide fiktiivsesse tulevikku. Kunstnike endi sõnul on sündimas ainukordne lavastus, mis vahelduvalt näib kui performatiivne installatsioon, film või unenägu.

Renzo van Steenbergen (1977), on Hollandis sündinud mustlaspäritolu nomaad. Tal on kraadid heli, pildi ja artscience'i valdkonnas. Steenbergen on vabakutseline kunstnik, kel on tugev multimeedia ja digitaalheli taust. Renzo on alates 2001. a. on ta töötanud rahvusvaheliselt installatsioonikunsti, muusika ja heliloomingu, filmi, live-kino, kaasaegse tantsu ja teatri valdkondades. Ta on kunstnike kollektiivi Feedbacksociety asutaja (2001), aga programmijuht ja algataja ühendustes Seveninchrecordings ja Seveninchprojects. Ta on teinud elektroonilist muusikat Noizbleed'is ja Johnny Locash'is. Ta on teinud koostööd paljude rahvusvaheliselt tunnustatud ja tunnustamata kunstnike ja institutsioonidega. Pärast lühidast tööperioodi Eestis 2008. aastal kolis Steenbergen 2011. aastal 31 aasta vanuselt püsivalt Tallinnasse. Tallinnas resideerudes on ta teinud helikujundusi lavastustele nii Eestis kui mujal, nende hulgas kunstnikele nagu Sasha Pepeljajev, Dogtroep, Von Krahli Teater, Mart Koldits ja Kristjan Sarv. Ühtlasi teeb ja produtseerib ta muusikat iseenda jaoks oma kodus, stuudios ja rongis. Oma loomingus tegeleb Steenbergen energia, tiheduse, kompleksuse, liikumise, simultaansuse, vägivaldse ilu temaatikaga. Tihti on tema töödes kesksel kohal ruum. Renzo arvab, et heli ei eksisteeri ajas, vaid loob seda ning et muusika ei ole mitte kunst, mille keskmes on heli ise, vaid pigem heli ületamine.
www.renzooh.com

Juha Valkeapää (1967) on heli- ja etenduskunstnik, kes kasutab häält oma peamise töövahendina. Alates 1993. aastast on ta etendanud 27 maal 700 korral 140 erinevat teost – soolosid või erinevaid grupitöid kas hääle, heli, teatri, tantsu, muusika või etenduskunsti vallast. Lisaks on ta veel loonud heliinstallatsioone, helimaastikke ning näituste, raadio, teatri, tantsuetenduste heliseadeid. Perioodil 2013-2017 tegutseb ta suuresti Soome Rahvusliku Teatri nõukogu viie aastase stipendiumi toel.
www.juhavalkeapaa.net

Emer Värk (1982) on kunstnik, kes on peamiselt keskendunud projektsioonidele ja valgusele ruumis ning selle mõjudele meie tajudele, tujudele ja emotsioonidele. Emer tutvus arvutis kunsti loomise võimalusega kaheteist aastaselt ning kuueteistkümneselt asus ta tööle graafilise disainerina, laiendades oma ampluaad liikuvate kujunditeni ekraanil ja väljaspool seda. Ta on õppinud Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis filmi erialal liikudes sealt edasi päriselus filmide tegemisse. Alates 2008. aastast on Emer tegelenud vabakutselise kunstnikuna teatri, filmi, visuaalide ja valguskunstiga ning rokkinud VJ ja videokunstnikuna erinevate kohalike ja välismaiste muusikute, festivalide ning institutsioonidega.
www.emervark.ee

Mart Kangro (1973) on Tallinnas elav etenduskunstnik ja koreograaf. Peale Eesti Rahvusballetist lahkumist on ta jätkanud oma loometööd vabakutselise kunstnikuna ning olnud tihedalt seotud Kanuti Gildi SAALiga. Ta jätkab koostööd selliste kunstnikega nagu Thomas Lehmen, Christina Ciupke, muusiku ja heliartisti Taavi Kerikmäega ning viimasega ta on uurinud etendaja rolli kaasaegse muusika kontekstis. Viimastel aastatel on ta loonud kaks lavastust teatrile NO99.

**Arno Scheper **
www.arnoscheper.nl

NB! Etendusele 29.01 järgneb vestlus autoritega. Vestlust viib läbi Mart Kangro (inglise keeles).

Pressikajastus