Kanuti Gildi SAAL alustab oma 16. hooaega avaüritusega Vertikaalstart. Õhtul astuvad üles kunstnikud ja residendid, kes heidavad valgust oma ideedele, mille kallal nad hakkavad hooaja jooksul Kanuti Gildi SAALis töötama. Kõik huvilised ja sõbrad nii kaugelt kui lähedalt on teretulnud.
Järgmisel hooajal on Kanuti Gildi SAALis:
Emer Värk, Karl Saks, Hendrik Kaljujärv, Maria Arusoo / NU Performance Festival, Kristian Smeds, WAUHAUS, Marit Sirgmets, Henri Hütt & Mihkel Ilus, Iggy Lond Malmborg, Raho Aadla, Kädi Metsoja, Rene Köster, Mart Soo & Taavi Kerikmäe / Improtest, Annika Üprus / SAAL Biennaal, Joanna Kalm, Nele Suisalu & Maarja Tõnisson, Karolin Poska, Kinoteater, made in estonia maraton, Sille Pihlak & Siim Tuksam / EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sari jt.
Kanuti Gildi SAAL alustab oma 16. hooaega, mis koosneb esietendustest, mille hulka kuuluvad Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioonid nii meilt kui mujalt, külalisetendustest ja juba traditsioonilistest sarjadest nagu kontsertsari Improtest, EKA arhitektuuriloengud ning residentuuridest ja muudest uuringulistest projektidest. Selle hooaja sisse jäävad ka festivalid - NU Performance Festival oktoobris-novembris Maria Arusoo kureerituna, lühivormide festival made in estonia maraton märtsis ning augustis tuleb taas SAAL Biennaal, sel korral Annika Üpruse käe all.
Kanuti Gildi SAALi hooaeg on ikka olnud erinevustest koosnev tervik, mitte ühtne objekt või üritus. Meie roll on pigem luua riskivaba tsoon, kus kunstnik saab tegutseda piiranguteta, kus lavastus poleks ainsaks kunstiteose vormiks. Seda hetkel, mil näib, et kogu maailm otsib kunsti ja kunstniku rolli uues muutunud maailmas. Nüüd tasub tähelepanu pöörata teistele kunstiloome vormidele - residentuuridele ja muudele sisulistele tegevustele, mis võivad jääda esialgu avalikkuse ees ebaselgeteks või varjatumateks. Need on tegevused, mis ei pruugi olla otseselt seotud järgmise kunstiprodukti loomise ehk rutiinse vormi kordamisega vaid on pigem alles protsessis olevad mõttekäigud, mistõttu pole esialgu teada, kuhu need välja viia võivad. Kanuti Gildi SAALis kogetav on ümbritsevat ja ennast aksepteeriv kuid samas ka küsimuse alla seadev. See on ebamugav. Me räägime haprusest, mis meid hetkel ümbritseb ning mida kunstnikud ja ka meie ei pruugi õrnalt ja delikaatselt uurida. Tundub, et me kõik oleme maailmas jõudnud punkti, kus me ei tea vastuseid. Aga me oleme valmis neid otsima ja samas küsimuse alla seadma iga vastuse mis meie teele ette tuleb. Kanuti Gildi SAAL, meie kunstnikud ning publik ei taha probleeme ignoreerida vaid julgeda nendest rääkida ja neid uurida. Olla dialoogis, suhelda ja arutleda.