“See on see” on kahe hääle ja keha hübriid-üksusele tuginev performatiivne teos, mis aktiveerib sisemise ja välise ruumi kogemise tundlikkust inimkehas. See defineerib etendusruumi aistingulise arhitektuurina, milles liikumine/heli on afektiivse protsessi algtõukeks kohalolijates. Keskmeks on mitmekihilise tajupildi loomine kehade kohalolust ruumis. Hääle ja liikumise abstraktne konkreetsus tingib lakkamatult nihkuvad vahealad enese, teise, koos ja üksi olemise maastikul.
Nele Suisalu (EE/FR) on tantsu- ja häälekunstnik, kelle huvi on luua performatiivseid teoseid intuitiivse teadmise keskkonnana. Hetkel töötab ta välja oma HeliKeha praktikat, mis põhineb hääle ja liikumise jätkuvusel ning ülitundlikul kohalolul.
Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia erialal ja täiendanud ennast kaasaegse koreograafia programmis ex.e.r.ce 07 CCN de Montpellier’s Prantsusmaal. Alates 2008. aastast on ta töötanud etendajana mitmetes kaasaegse tantsu kompaniides Prantsusmaal. 2016 osales Tino Sehgal’i carte blanche’is Palais de Tokyo’s Pariisis.
Maarja Tõnisson (EE) on vabakutseline tantsukunstnik, kelle loomingu keskmes on liikuva keha ja meele transformatiivne jõud. Ta kombineerib eri meediume, teeb koostööd eri valdkondade ja kunstnikega.
Ta on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia ja õppinud Berliini Kunstide Ülikoolis. Ta on loonud ja esitanud kolm sooloteost: bodySHIFTbody(2015) Sõltumatu Tantsu Laval, bodyBUILDINGbody(2015) Eesti Arhitektuurimuuseumis ja bodyIMAGEbody(2016) Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskuses ning osalenud etenduskunsti projektides nii Eestis kui välismaal.
2015 algatasid nad AfektRuumi etapilise protsessi, mis kohati katkeb spetsiifilisteks teosteks erinevates kontekstides (ResidenceSEA 2016, skulptuurikilomeeter kmX 2016, SAAL Biennaal 2017) ning mille eesmärk on kaasata sellesse uurimis- ja mõtteruumi erinevaid kaasamõtlejaid ja -tegutsejaid.