NB!

Kadri Noormetsa “MAANDATUD TÕOTUS” toimub Kanuti Gildi SAALis 22., 23. ja 24.10 kell: 13:00 + 15:00 + 17:00 + 19:00 + 21:00 + 23:00

Piletilevist ostes saate valida endale sobiva kellaaja.



Tõotatud maa on see, mis on väljas ja maandatud tõotus on see, mis on sees.

maandatud tõotus tuleb pärast tõotatud maad¹. vaataja võib seda teada, aga ei pruugi.
maandatud tõotuse vorm ja materjal on taaskasutatud tõotatud maa.
maandatud tõotus vajab tunnistajaid, isiklikku plaani ja julgust, vastu võetud otsuseid ning väikest arvu.
maandatud tõotus räägib loo ühest tagasihoidlikust grupist inimestest, kes on maja ees ootamatult kokku saanud ning seeläbi omavahel kohtunud. juhuseid ei ole olemas. tunni aja vältel tegutseb see grupp inimesi koos. liigub või peatub, mõtleb või mõtleb ümber, kuulab või otsustab.
maandatud tõotus on kaasaegse teatri lavastus, mille sisu defineerib ennast vormi ja pealkirja kaudu.
maandatud tõotus lubab inimese sisse. valides esimesteks sisenejateks oliveri, sigridi, annika, ivo, henry ja kadri. hiljem ka kareli, johannese.

¹tõotatud maa on ev 100 sajandi lugu teatrisarja kuuluv lavastus, mis on ajaloolise detaili abstraktsioon eesti vabariigist aastatel 1920-1930. tõotatud maa esietendus 20. septembril 2017 sõltumatu tantsu laval, tallinnas.*



kadrinoormets on eesti etenduskunstnik, kes töötab keha, teksti ja teatriga. tegutseb copywriteri ja varikirjutajana ning korraldab festivali notafe. vaadetelt tihti radikaalne. isegi kui avaldab raamatu või astub üles galeriis, täpsustab see tema seisukohta teatrist - organiseeritud kontsentratsiooni ruumist, nagu seda ka kunst, muusika või kirjandus (etc) potentsiaalselt ja essentsiaalselt on.

olulisemad tööd: ruumiloengud (2018) tõotatud maa (STL 2017), hüljatud arhitektuuri momendid (Tartmus 2017), air with content 10 degree something (Saal Biennaal 2017), formlessly yours (SAAL 2015), procedure of beauty (STL 2014), darks in blues (SAAL 2014), siseturism (Rakvere Teater 2014), an hour of (STL 2013).
väljaantud raamatud: air with content 10 degree something (Lugemik 2017), siseturism (Lugemik, 2014), go neo und romantix (Lugemik, 2013).



Ivo Reinok on sündinud Viljandis. 2011. aastal lõpetas Viljandi Kultuuriakadeemia näitleja eriala. 2011 - 2014 oli Von Krahli Teatris. Aastast 2014 vabakutseline näitleja ja kõike muud.



Sigrid Viir on kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna ja kuulub kunstnikerühmitusse Visible Solutions OÜ. Tema sooloprojektid kasutavad meediumina peamiselt fotograafiat ning keskenduvad igapäevaste nö. "tööriistade" uurimisele, mis oma läheduse ja argisuse tõttu on tihtilugu nähtamatud. Osaleb aktiivselt näitustel nii Eestis kui ka välismaal.



Oliver Kulpsoo lõpetas 2003 Viljandi Kultuuriakadeemia valguskujundaja erialal. 2004-2017 töötas kolmes etendusasutuses valguskujundajana (NUKU, Von Krahli Teater, Sõltumatu Tantsu Lava) ja tegi põhiliselt valguskujundusi erineva žanri lavastustele (laste-, draama- ja tantsulavastused), aga ka mõnele muusika live-esitlustele ja paarile ooperile. Viimased 2 aastat on vabakutseline valguskunstnik ja keskendunud põhiliselt valgusinstallatsioonidele, aga teinud ka üht-teist muud, valgusega seonduvat.



Andres Lõo on Eesti vokalist, perkussionist, helilooja ja kunstnik, kes on muusikat välja andnud koosseisudes Luarvik Luarvik, Opium Flirt ja Faun Racket ning soolomaterjali labelite Vitamiin Loft, Laton ja Sex Tags Amfibia all. Sooloalbumite, filmi- ja teatrimuusika kõrval on Lõo loonud ka heli- ja visuaalkunsti.
andresloo.com