„Jerk” on Ameerika sarimõrvari Dean Corlli sooritatud kuritegude kujuteldav – kummaline, poeetiline, naljakas ja morn – rekonstruktsioon. Koos teismeliste David Brooksi ja Wayne Henleyga tappis Corll 1970date keskpaigas Texase osariigis üle 20 poisi.

Näidendis kannab David Brooks eluaegset vanglakaristust. Ta õpib vanglas nukunäitlemist, mis teeb tema jaoks mingil moel võimalikuks võtta vastutus nendes roimades osalemise eest. Ta on kirjutanud näidendi, mis lahkab Dean Corlli sooritatud mõrvu ja kus kõiki rolle täidavad nukud. Näidendit esitab ta vanglas kohaliku ülikooli psühholoogiatudengitele.

Hoolimata realistlikust ilmest võbeleb lugu ise ebausutavuse piiril. Näidendi näiline realism tuleneb lineaarsest jutustusest, lihtsast tõsielulisest loost ning petise-nukunäitleja täielikust samastumisest väljamõeldud tegelase David Brooksiga.

„Jerk” on neljas näidend, mis Gisèle Vienne on loonud koostöös Ameerika kirjaniku Dennis Cooperiga – sellele eelnesid „I Apologize” (2004), „Une belle enfant blonde” (2005) ja „Kindertotenlieder” (2007). Nendes näidendites kombitakse pidevalt väljamõeldise ja reaalsuse piire, muutes nii meie reaalsustaju. Pisut realistlikumas „Jerkis” esitatakse sidus lineaarne jutustus ja luuakse usutavus, mis tuleneb kahtlemata just vormist. Ja meie erinevate vormiliste kogemuste kaudu vaadeldaksegi sedasama kahtlematust.

Gisèle Vienne on prantsuse-austria kunstnik, koreograaf ja lavastaja. Pärast filosoofiaõpingute lõpetamist õppis ta nukunäitlemist Ecole Supérieure Nationale des Arts de la Marionnette’is. Alates kompanii asutamisest 1999. a. on loodud 14 lavastust. Alates 2005. aastast on ta esitlenud oma fotosid ja installatsioone mitmetel näitustel. Gisèle Vienne, Dennis Cooper, Peter Rehberg ja Jonathan Capdevielle andsid välja ka kakskeelse (prantsuse ja inglise keeles) audioraamatu „JERK / Through Their Tears” (väljaandja: DIS VOIR). Ta on avaldanud ka raamatu „40 PORTRAITS 2003-2008” koos Dennis Cooperi ja Pierre Dourthe’iga (väljaandja: P.O.L).
www.g-v.fr/fr/

Dennis Cooper on romaanikirjanik, luuletaja ja kriitik, kes elab Pariisis ja Los Angeleses. Ta on avaldanud 10 romaani, neist viimasena ilmus 2015. aasta jaanuaris „Zac's Haunted House” (animeeritud gif-idest koosnev romaan). Lisaks on tal koostöös kunstnik Zac Farleyga valminud film „Like Cattle Towards Glow”. Cooper on ajakirja „Artforum” kaastoimetaja ja Ameerika kirjastuse „Little House on the Bowery” toimetaja. Ta teinud koostööd Gisèle Vienne’iga alates 2004. aastast.
denniscooper-theweaklings.blogspot.com/

Peter Rehberg on elektrooniliste heliteoste looja ja autor, kes elab Viinis. Rehberg on esinenud nii koos teiste muusikute kui sooloartistina Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Jaapanis ja Austraalias. Ta oli üks esimesi artiste, kes hakkas 1990. aastate keskpaigas kasutama esinemistel mobiilseid arvutiseadmeid. Rehberg on teinud koostööd näiteks artistidega: Jim O'Rourke ja Christian Fennesz (nime all Fenn O’Berg), Stephen O’Malley (KTL), Gisèle Vienne / DACM, Peterlicker, Z’EV Russell Haswell, Florian Hecker, Meg Stuart, Chris Haring, Marcus Schmickler, Jade, SUNNO))). Lisaks on ta MIMEO liige ning on alates 2006. aastast juhtinud plaadifirmat Editions Mego ning oli 1995. aastal Mego kaasasutaja.
Tema koostöö Gisèle Vienne’iga sai alguse 2004 aastal ning hõlmab mitmeid lavastusi. Samuti oli ta Meg Stuarti lavastuse „Highway 101” ja Chris Haringi lavastuse „Fremdkörper” muusika üks loojaid ning osales 2. Göteborgi kunstibiennaalil.
editionsmego.com/