Nancy Nakamura Räpipunt

  1. Nancy Nakamura Räpipunt ei ole Nancy Nakamura Ideederiiul.
  2. Kui Nancy Nakamura Ideederiiul oleks õunapuu, siis Nancy Nakamura Räpipunt on selle õunapuu sügisel maha kukkunud vilja südamikust tärganud uus õunapuu.
  3. Nancy Nakamura Räpipundi esinemine on sellisel juhul selle uue puu saagist villitud krõbedalt pehme maitsega ja jääkülmaltki soe mullivein.
  4. Nancy Nakamura Räpipunt on Liina Pääsuke, IRMELI, MAAKAS ja Ookean Kadi Estlandi sõnadel.
  5. NU Performance Festivalil lööme oma esimeselt veinilt punni ja serveerime kristalltassidest.


    liina pääsuke (sündinud Raplas, 1990) on performatiivne kontekstikunstnik, kelle kunstialane haridustee sai hoo sisse Vanalinna Hariduskolleegiumi 10. klassi kunstiajalootunnis ning lõi lõkkele 2013. aastal Nancy Nakamura Ideederiiulis. Ta on osalenud mitmetel rahvusvahelistel grupinäitustel ning organiseerinud ise ka mitmeid grupi- ja isikunäitusi, mille hulgas ka esimene juubelinäitus “Happy Happy Hard Times!!!" 2015. aastal Eesti Kaitseliidu Järva Maleva õppekeskuses Lõõlas, Järvamaal.


    IRMELI (sündinud Tallinnas, 1992) on audiovisuaalne performance-kunstnik, kelle loomingus ühinevad uue kvaliteedi otsingutel meelelisus ja kainus, helgus ja süngus, nihilism ja utopism. Ta on õppinud tantsimist, laulmist, performance-kunsti, installatsiooni ja uut meediat. Tema viimast performance'it "Alone Together Together Alone" (Viin, Austrias) võrreldi nii Tracey Emini kui Marina Abramovići kunstiga. Hetkel töötab ta lisaks Nancy Nakamura Räpipundis räppimisele ka oma isiknäituse kallal.


    MAAKAS (sündinud Paides, 2002) on maapoiss, kes naudib elu. Ta on tegelenud sõnade seadmisega juba noorest east ning olles eesti SoundCloud räpparite esimese lennu abiturient, on tänaseks ta priskes räpp-portfoolios lisaks SoundCloud räpi klassikale, illusoorsele BASS BOOSTED parklatiks-räpile, ka nii eksperimentaalsemat süvaräppi kui pea veerand eesti südamed vallutanud lemberäppi.


    Ookean (sündinud Paides, 1999) on uue laine ühemehearmee, kes tuleb külla kohalikku mängu raputama Järvamaa voorte vahelt. Tema muusikaliseks stiiliks on ürgsupp vanast ja uuest, kokku segatud rave’ist, hiphopist ja eurodance’ist. Oma jõu ammutab ta sulavast Antarktikast ning üleujutusest hoidumiseks on soovitatav hoida kõrvad kikkis.


    Kadi Estland (sündinud Pärnus, 1973) on Nancy Nakamura Ideederiiuli asutaja-kasutaja ja poeet. Ta on kirjutanud kaks online luulekogu “Curriculum Vitt” (2016) ja “Rõõmuravi inimvare” (2017). Kohe ilmub ka kolmas “Siirus on Viirus”.




    YASMYN
    “Guilty-Not-Guilty Pleasures”


    YASMYN on tulnud kokku Lisa Salvajeh ja Kimberly Andersoniga, et viia teid tulisele seiklusele, kus kohtute nende mitmete alter ego’dega. Tegemist on lavastusega, kus eri ajastute muusika esteetika on põimitud lip sync show’ sse. Kuna tegemist 13 ja reedega AKA Freaky Friday’ga, siis olge valmis kohtuma oma lemmik R&B ja hiphop artistidega uues rasvases soustis. Niisiis, tule ja ole kohal, sest me garanteerime, et säärast kogemust mujalt ei leia.


    YASMYN on iseseisev kaasaegse hiphopi artist, kelle soontes voolab Eesti-Dominikaani veri. Tema lavalolekut on erinevad välismaised muusikaväljaanded kirjeldanud kui hüpnootilist segu moodsast R&B-st, trapist, popist ja house-muusikast. Oma tähelennuga ei ole YASMYN kaua aega venitanud - möödunud aastal andis ta välja oma debüütalbumi, mis pälvis Eesti Muusikaauhindadel Reketi ja Nublu kõrval aasta hiphopi / räpi / R&B artisti nominatsiooni. Tema muusikas on kuulda enesekindlust, mis kandub kuulajale üle ja paneb tahtma sügavamale lüürikasse ja muusikasse sukelduda.