Hingake.. Hingake süttinud õhku.
Teie hing loidab iga Hingetõmbega.
Me ju peame..
Peame lämmatama kõik, mis tules ei põle.
Peame lämmatama vaimu.
Lämmatama Rõõmu & Kurbuse.
Inimlikkus meis peab hävitatud saama.
Läbi Tule.
Tõstkem Käed ja põrisegu trumm.
Sähvatus ilma tähenduseta.
Laske see välja ja Hingake see sisse.
Mitte keegi Meist.. ei oma ju tähtsust.

Tõuske üksi ja Hingake ühes.
Me peame põletama
Tühimikud meie vahel.
Emmakem seda Äkilist Sähvatust eneste palgeil.

– Divide et Impera

Puhume taaskord lõkkele aadressil Kopli 93 asuva endise Kopli Kultuurimaja kui kunagise kogunemispaiga. Ootame teid koosolekule, koosviibimisele, teatrietendusele, kongressile, salongiõhtule.

“Mis on küll see, mis meid tule juures niivõrd veetleb? Mis temas on, mis kütkestab niihästi noori kui vanu? See on lakkamatu liikumine, mida inimene on alati püüdnud luua, kuid pole kunagi suutnud. Või peaaegu lakkamatu liikumine. Kui lasta tulel põleda, siis põleb ta meie eluigade lõpuni. Mis on tuli? See on müsteerium. Teadlased targutavad midagi hõõrdumisest ja molekulidest. Tegelikult ei tea nad midagi. Tule tõeline ilu seisneb selles, et ta hävitab kõik vastutuse ja tagajärjed. Kui mõni probleem muutub liialt koormavaks, siis põletagem see ära – puhtalt, ruttu ja kindlalt; ei mingeid jäänuseid, mis hiljem kõduneksid. Antibiootiline, esteetiline ja praktiline.”

Võtke kaasa vaid endid, lahkute midagi saamata.

Aastal 2023 oli lavastus nomineeritud Eesti teatri auhindadele lavastajaauhinna ning etenduskunsti kategoorias.

Jarmo Reha on vabakutseline lavastaja, näitleja ning etenduskunstnik. Eestis on Reha üles astunud etenduskunstnikuna Emer Värgi lavastuses “You Will See So Many Pretty Things” – Kanuti Gildi SAAL (2019) ning autorilavastuses “WhiteWash” – Vabalava (2020), mille eest Reha pälvis ka Eesti teatri etenduskunsti auhinna nominatsiooni. Reha esimene lavastajatöö oli “Oomen” (2018), mis pälvis koostöös dramaturgide Aare Pilve ja Laur Kaunissaarega Eesti teatri aastaauhinna “uue dramaturgia” eest. Välismaal on Reha teinud pikemaaegset koostööd Belgias resideeruva lavastajaga Armel Rousseliga – nende ühisest koostööst on sündinud rahvusvaheline soololavastus “Elagu elu, mis põletab rinda” (2019) ja “Ether/After” (2022), kus Reha osaleb kaaslooja ning näitlejana.

“Divide et Impera*jaga ja valitse” on Reha kolmas ettevõtmine lavastajana.

Pressikajastus