99-tunnine kestvuslavastus

Pärast seda hetke ... või ikkagi sel hetkel. Siin ja praegu, igal sekundil muutuvas, iga inimese jaoks erinevas.
Me elame. Me elame kokku ja lahku. Sisse ja välja. Kaasa ja läbi. Elame üle.
Kuidas iganes... Aga see hetk küsib küsimusi.
Kuidas kokku saame, kes meiega on, kuidas jagada, mis meil on. Üheskoos.
Siin ei ole lihtsaid vastuseid. Me võtame ette, võtame käsile, võtame aega, võtame kokku ja kutsume sind endaga. Me tahame uurida, jälgida, kaevuda, süveneda, sondeerida, urgitseda, usutleda, puurida, mõõta, seirata, tudeerida, tuhnida, takseerida, välja peilida. Me tahame nende küsimustega vaeva näha. Siin on tööd, mida teha.
99 tundi.
Koos olemist, otsimist, läheduse loomist ja ühenduses püsimist, andmist ja vastu võtmist, vaatamist, tajumist, kuulamist. Non-stop.
99 tundi.
Me kõnnime serva peal ega ütle kunagi, et oleme valmis. Ei ütle, et pole valmis. Ei ütle, et mäng on läbi.
Meie jätkame vahetpidamata. Allaandmata. Hinda alandamata. Närtsimata. Nõrkemata ja nõrkedes. Raugemata ja raugedes. Närtsimata.
Maraton. Peatumata. Peatumata.
99 tundi.
Sina võid tulla ja minna. Jää nii kauaks, kui soovid.
Tule ja vaata. Tule ja mine. Tule ja jaga. Tule ja jää.
Tõmba ennast kerra ja ole.
Palun ole meie külaline.

Simona Gonella on vabakutseline lavastaja ja dramaturg, kelle huvide keskmes on nüüdisdramaturgia, klassikute kohandamine, koosloomemeetod ja etenduskunst. Ta on kirglik õpetaja ja rändur ning tegeleb sageli mõlemaga paralleelselt (muuhulgas Kuninglikus Draamakunstiakadeemias (RADA, London), FIT festivalil Luganos, Milano teatrikoolis, ERT teatrikoolis Modenas). Ta on lavastanud Itaalias, Suurbritannias, Rumeenias, Hispaanias, Šveitsis. Dramaturgina töötab ta koos Šveitsi trupiga Trickster-p (.h.g, B, Twilight, Nettles ja Book is a Book is a Book) ja Itaalia lavastaja Carmelo Rificiga. Dino Audino kirjastus andis hiljuti välja Simona Gonella lavastamise käsiraamatu „Introduzione alla regia teatrale”. Simona Gonella on ka professionaalne nõustaja ning töötab couchi ja koolitajana.

Peader Kirk on etendus- ja helikunsti alal tegutsev lavastaja ja kunstnik. Tema loomingut on Londonis esitletud Southbank Centre’s ja The Institute of Contemporary Art’is, samuti Ateenas, Torinos ja Hong Kongis. Peaderi tööde hulgas on intiimseid kohtumisi väikestes ruumides ja suuremahulisi töid linnakeskkonnas – ning kõike, mis nende vahele mahub. Sageli on tema töö lähetepunktiks kohtumised erinevate kogukondadega, meie suhtumine erinevustesse ning meie võime muuta ja muutuda. Peader Kirk töötab ka BBCi noortele kirjanikele suunatud programmi juures ja juhendab noori kunstnikke Manchesteri hÅbis. 2000. aastal rajas Peader rühmituse Mkultra Performance ja tema kirjutis „The Performative Museum and the site constructive work of Mkultra” ilmus Routledge’i kirjastuse väljaandes Performance Research Journal 2013. aastal. Kirk tegutseb aktiivselt areneval hiphopteatri väljal ning on selles valdkonnas teinud koostööd Londoni Albany Theatre ja Manchesteri Contact Theatre’ga.

CPPM (MA in Contemporary Physical Performance Making) on EMTA uus rahvusvaheline magistriõppekava, kuhu võeti eelmisel aastal esmakordselt vastu 16 tudengit kümnest riigist. Õppekava eesmärk on anda noortele etenduskunstnikele võimalus töötada maailma tipptegijate käe all ja läbi selle arendada omaenda loomingulist käekirja. Esimesel õppeaastal õpetasid CPPM õppekaval Tadashi Endo (Jaapan/Saksamaa), Eddie Martinez (Wuppertal Tanztheater Pina Bausch, Saksamaa), Kasper Vandenberghe (Jan Fabre Troubelyn, Belgia), Ryen Perkins-Gangnes (Gecko Teater, Suurbritannia), Yorgos Karamalegos (Physical Lab, Kreeka), Stacy Makishi (Hawaii), Marilena Dara (Jasmin Vardimon Company, Suurbritannia), Agnieszka Mendel (Gardzienice, Poola), Will Bond ja Stephen Webber (SITI Company, USA), Guillaume Pige (Theatre Re, Suurbritannia), Simona Scholari (Itaalia), Iona Kewney (Ultima Vez, Belgia), Ana Sanchez-Colberg (Puerto Rico), Giacomo Veronesi (Itaalia), Imanuel Schipper (Rimini Protokoll, Saksamaa), Anne Türnpu, Madli Pesti, Maret Mursa, Anna Ranczakowska, Marin Johnson, Lilian Reinmets, Anne-Liis Poll. Õppekava juhib professor Jüri Nael. Eelnevalt on CPPMi tudengid üles astunud identiteedikabarees „Drag show vol2“ (Sakala 3) ja kreeka tragöödia ainelises lavastuses „16 soolot“ (Von Krahli Teater).
Rohkem infot: www.mastersincppm.com

Pressikajastus