KUTSE VAIBALE on situatsioon, mis mängib. See on kokkusaamine, mis flirdib mõttega nagu oleksid publik ja etendajad juba ammused sõbrad ja tuttavad. See flirdib ideega nagu me kõik teaksime täpselt, miks me siin ruumis, sel õhtul oleme ja mida me siia tegema tulime, mida siin tegema hakkame.
KUTSE VAIBALE tuleb Kadri kevadisest residentuurist, mis kandis pealkirja HANDSHAKE ning mis kujundi mõttes kehtib siiani — käepigistus kui miski, mis juhtub alati kahe osapoole võrdse panuse tulemusel ning millele mõlemad tulevad poolele teele vastu või lähevad poolele teele järgi. Ühtlasi on käepigistus ka kujundlik ideaal sellest, kuidas kunstnik ühe kooskomponeeritud elulähedase teatri toimimist näeb.

Residentuuri kohta rohkem siit.

Sissejuhatuseks saab lugeda Diego Agulló poolt kirjutatud residentuuri refleksiooni siit.

Kadri Noormets on Eesti etenduskunstnik ja lavastaja, kes töötab nii keha, teatri kui tekstiga. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia eriala bakalaureuseõppe (2010) ning Eesti Kunstiakadeemia tegevuskunsti eriala magistrantuuri (2014). Aastast 2022 jätkab ta oma haridusteed doktorant-nooremteadurina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia teatrikunsti erialal. Oma doktoritöös keskendub ta spetsiifilisemalt kooskomponeeritud elulähedasele teatrile, tegeledes küsimusega: mil moel teha võimalikuks etendaja ja publiku võrdväärne kohtumine etenduse sees.

Kadri hiljutisemad lavastused on: “majandus/housing” Voronja Galeriis, “ümarlaud” ja “mobiilsed definitsioonid” Tartu Uues Teatris, “maandatud tõotus” Kanuti Gildi SAALis ja “tõotatud maa” Sõltumatu Tantsu Laval.