"sel sügisel astusin doktorantuuri, kus minu uurimisteemaks on koos-komponeeritud ELULÄHEDANE TEATER ehk mil moel teha võimalikuks etendajate ja publiku võrdväärne kohtumine etenduse sees (co-composed LIFE SIZE THEATRE in which way to make it possible for the performers and the audience to meet equally within the frame of a theatre piece) ning mille kirjaliku töö juhendajaks on Luule Epner.

residentuuris keskendungi püstitatud teemale. olles aga seda seni teinud pigem kirjutades ja analüütiliselt, abstraktselt ja hüpoteetiliselt, siis nüüd tegelen ma esmakordselt selle teemaga ka füüsiliselt ja performatiivselt, ruumis ja päriselt. residentuuri viimasel nädalal liitub minuga välise silma ja mentorina ka etenduskunstnik ja filosoof Diego Agulló (GER/ESP).

Residentuuri lõpetab publikule avatud showing, mis on ühtlasi ka mu doktorantuuri esimene loometöö. hetkel kannab see pealkirja HANDSHAKE."

Showing toimub 15. aprillil kell 17.00.

Kadri Noormets on Eesti etenduskunstnik ja lavastaja, copywriter ja varikirjutaja. Tema hiljutisemad lavastused on: “majandus/housing” Voronja Galeriis, “ümarlaud” ja “mobiilsed definitsioonid” Tartu Uues Teatris, “maandatud tõotus” Kanuti Gildi SAALis ja “tõotatud maa” Sõltumatu Tantsu Laval. Läinud aasta suvel kureeris ta Voronja Galerii suvenäitust “IKOONILINE. eesmärk ja ettekääne”. Hetkel on tal käsil doktorantuur EMTAs, lavakunsti erialal.

"Faktide üle elamine. Mõtted peale minu dramaturgilisi nõuandeid residentuuri showingu’le „HANDSHAKE”" – Diego Agulló

Residentuuri toetavad Eesti Kultuurkapital ning Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia EMTASTRA projekt).