Renate Keerdi autorilavastus LOOD. Lavastus, mis ärgitab oma sisemist looma valla päästma ja ta metsikusse toanurka gastrollile saatma. Aga mitte ainult.

Renate Keerdi loomingu keskmeks on alati olnud inimene ja elu oma absurdsuses. Ootamatud teisenemised ja metamorfoosid elu peegeldustena on tema loomingulise käekirja lahutamatu pärisosa. Nii ka seekord. Kõik on võimalik.

Laval on TUTi värske trupp, kus mängivad teatriga liitunud noored näitlejad Elise Metsanurk või Ilo-Ann Saarepera, Ekke Hekles, Martin Kork, Andreas Aadel ja külalisena Jan Ehrenberg.

Põim Kama/Eesti Ekspress: Siiski on „Lood“ Renate Keerdi varasematest lavastustest erinev. Me ei näe enam verd, higi ja pisaraid, üle­inimlikku pingutust ja eksistentsiaalset rapsimist. Lavastuse kese on mujal, „LOOD“ on pingestatud, täpne ja detailne. Inimene pole enam vaba ja meeleheitel, otsides oma kohta üldises olemise lõimes. Ta on piiratud ja kammitsetud, aja ja olude poolt paika pandud. Juhusele siin ruumi ei ole, juhus on surnud. Kõik on omal kohal, kõik on raamides ja kõik on laetud. Ülim lavastuslik täpsus avab „Loodi“ puhul uue dimensiooni – see on visuaalselt ilus, kohati monumentaalne.

Karin Allik/Postimees: Ühest küljest oskab Keerd vaimukalt paisutada popkultuuri klišeesid, teiselt poolt paistab ta ärgitavat näitlejaid (või etendajaid) valla päästma kõiki kentsakaid olevusi, kes inimhinge õnarustes pesitsevad.

Renate Keerdi lavastusi on iseloomustatud kui elujaatavaid, mängulisi ja metafüüsilisi, ühiskondlike nähtuste ja protsesside tundlikku ja vaimukat kajastamist isikupärases kunstnikukeeles. Tema lavastusi on esitatud paljudel teatri- ja kaasaegse tantsu festivalidel nii Euroopas, Skandinaavias kui Aasias. 2012. aastal asutas ta oma füüsilise teatri trupi Kompanii Nii. Keerdi lavastus PURE MIND pälvis rahvusvahelisel teatrifestivalil Minskis festivali Grand Prix ning osales 2017. aastal mainekal Tšehhovi nimelisel teatrifestivalil Moskvas. 2018. aastal pälvis Renate Eesti Kultuurkapitali näitekunsti valdkonna peapreemia. Lavastuste TAHE ja VAIMUKUSKUSS eest pärjati teda Eesti teatri aastaauhinnad 2018 etenduskunstide ühisauhinna laureaadi tiitliga.