Installatiivne, performatiivne ja heliline hübriidvorm

"Lunaarsed episoodid ja luhtaminekud mitmes vaatuses" tegeleb teadvuse seisundite teisendamise ja unenäolise reaalsuse ettearvamatu olemusega. Unenäod ei valeta, ei moonuta, ei varja – nad ilmuvad sellisena, nagu nad on. Veedame umbes poole oma elust magades. Ometi ei tea me kindlalt, kus meie meel hulgub, kui meie aju puhkab.
Performatiivses keskkonnas saavad osalejad ruumis vabalt ringi liikuda, aega veeta, mõtteid mõlgutada ja puhata. Visuaalsed, helilised ja performatiivsed vahelesekkumised täidavad ruumi erineva informatsiooni ja meeleoludega, luues mööduvaid liikuvaid kompositsioone.
"Lunaarsed episoodid …" ehk mäng teadvuse erinevate seisundite võimendamisega on ühtlasi ka individuaalsete luhtaminekute tähistamine, sest just unes ja unistades on võimalik kogeda läbielatut täiesti ilma enesetsensuurita.

Katrin Essenson on interdistsiplinaarne (tegevus)kunstnik ja etendaja. Kunstis paelub teda võimalus luua ajutisi kujuteldavaid ruume ja autonoomseid kogukondi, kus kaaskodanikud saavad kogeda loomevabaduse tähenduslikke vorme. Erinevaid väljendusvahendeid – liikumist, heli ja visuaalset pilti – peab Essenson enda jaoks samaväärselt oluliseks.
www.katrinessenson.ee