Suu pärani. Keel sõrmitsemas õhku. Sedasi. Ma ootasin. Keha. Detailides. Viivitus.

“Poems and Other Emergencies” (“Luuletused ja muud hädaolukorrad”) asub luule ja koreograafia ristumiskohas. Keskendudes ilukirjanduslikule tegelaskujule Keel-suust-väljas-tüdruk, küsib etendus, kas me saame endile keha keele kaudu või keele keha kaudu? Kehastunud hääled ja hääldatud kehad lõimuvad ning kajavad kogu ruumis. Kus lõpeb sõna ja kust algab ta keha?

“Poems and Other Emergencies” kasutab teatri vahendeid, et ühitada naisekeha ja keel, et luua sensuaalselt asetunud kõne. Luuletusest saab sündmus ja etendaja keha kerkib esile häälte lõikumiskohas, kus kehaline ja tekstiline maastik üheks põimub. Kasutades killustamist ja kahekordistamist, et avada vaheala - ettenägematuse ruum - nii narratiivide kui teemade jaoks.

Luulekeel lähtub piirialadest, eksiilist; see leiutatakse igal kuulamisel uuesti. See on tagasitõmbumise, lahknemise ja eristamise keel. Luuletus ütleb end välja kellegi-millegi teise suunas, teadmata, kes või mis see teine on. Tegmist on subjektiivsusega selle tekkeprotsessis; omaenda kajana tulvab luuletus oma autorist üle. “Poems and Other Emergencies” teeb etendajast radikaalse historitsisti, kes graveerib nii enda kui sündmuse peale, kirjutades nii keha kui teksti vormis praegusest ajahetkest.

Chloe Chignell on Brüsselis baseeruv kunstnik, kelle tegevus hõlmab teksti, koreograafiat ja kirjastamist. 2019 avas ta Sven Dehens’iga rile* - raamatupoe ning performance’i ja kirjastamise jaoks mõeldud projektiruumi. Ta on lõpetanud A.Pass’i ( 2020) ja P.A.R.T.S’i uurimusliku programmi research cycle (2018). Tema viimane teos “Poems and Other Emergencies” (2020) esietendus festivalil Batard Brüsselis. 2020. aastal andis ta kirjastuse uhbooks alt välja oma esimese raamatu “The Complete Text Would Be Insufferable”, toimetajaks Will Holder. Chloe on Keir Choreographic’u tellimusena loonud teose “Deep Shine”, mida esitati The Awaji Art Festival’il Jaapanis. Tema lühiteost “forever in both directions” on esitatud 2017. aasta Veneetsia biennaali tantsubiennaalil. Tantsijana on Chloe töötanud Adriano Wilfert Jenseni, Ingrid Berger Myhre’i, Anna Gaiotti, Gry Tingskogi, Atlanta Eke, Ellen Söderhulti, Phoebe Berglundi ja James Bachelori töödes, esinedes Austraalias ja kõikjal Euroopas. Chloe on ajakirja This Container kaastoimetaja, ajakirjast on praeguseks ilmunud 8 väljaannet.
www.chloechignell.com