“Yokoonomatopoeemid” on kontsert, mille keskel on post. Näitus, mille keskel on täpp. Riiul, mille peal on asjad.

Yoko Ono on tegevkunstnik, muusik, filmitegija ja rahusõnumi levitaja. Tema esimesed performatiivsed tööd dateeruvad 60ndate Fluxus areenile. Vaata lisaks #cutpiece #grapefruit #imaginepiece #wishtree #warisover #onobox #iloveyouearth

Riina Maidre ja Andri Luup olid 2021. aasta lõpus Kanuti Gildi SAALis residentuuris ja tegelesid Yoko Ono tunnetuslike põhimõtete järeleaimamise, uurimise ja katsetamisega. Kui residentuur läbi sai, oli selge, et jõutud on kaugemale. Nüüdseks on jõutud mõnusa, üllatava ja meeleoluka õhtuni intiimses Keldrisaalis.

Riina Maidre on vabakutseline näitleja ja etenduskunstnik. Töötanud näitlejana nii filmis kui teatris. Etenduskunstnikuna otsib mängulisuse ja vahendituse ühisosa, pinget ning kontrasti. Kanuti Gildi SAALis on Riina Maidre töötanud ka enne. Esietendunud on kolm lavastust "Püha öö” (2013 koos Flo Kasearu, Oksana Tralla, Marianne Männi ja Veronika Vallimäega), “House Music” (2015 koos Flo Kasearuga Flo Kasearu majamuuseumis) ning “Skaala surm” (2016 koos Nero Urkega). Samuti on ta osalenud paaris Kanuti Gildi SAALi lavastuses: Jarmo Reha “Oomen” (2018 Narva Kreenholmi Manufaktuuris) ja Laur Kaunissaare “Mäletan/ Ei mäleta” (2021 EKP arhiivis Tõnismäel).

Andri Luup on lavastaja, näitleja, kirjutaja. Tema tööd dramaturgi ja stsenaristina asetavad tihti inimese keset argipäeva entroopiat.

Pressikajastus