“Kui mina olen oma tähelepanuvajaduse rahuldamiseks trüginud lavale ja seal monoloogidesse põiminud kõik selle, millest mõtlen, siis paljud on leidnud hoopis lihtsama tee. Teinud seda kulka ja etendusasutuste selja taga. Eemal Eesti kultuuripoliitikast. Rääkides otse kaamerasse, ausalt ära, mis südamel, ning siis selle veebiavarustesse üles riputanud.



Vlogimonoloogid a'la - kuidas täna ärkasin, kuidas tulla purunenud suhtest välja võitjana, kuidas tunda ära oma tegelik mina, kas täna on igav või ei, kuidas asjad tegelikult on jne - on saanud miljoneid klikke. Kõik vlogid muidugi ei ole saanud... Tihti olengi mina esimene vaataja...

Aga alati ei ole ka minu etendustel saalid täis... Enamasti ei ole... Ja nagu vlogide puhul ei tea ka mina, kes etendust vaatama tulevad ja mida see, kes tuleb, päriselt näeb. Kas tõesti kunsti või hoopis hullunud kunstniku, kelle sooviks on kuidagi silma paista? Väga sarnane tundub see kõik...
Äkki olengi tegelenud vale meediumiga? Äkki tõesti vlogi on viis kuidas olla? Või siis mitte olla... Nüüd lõpuks siis? Et sellest aru saada veedan veebruari Püha Vaimu SAALis. Päris üksi vast mitte... Marko Raat lubas kaamerat laenata...”

Mart Kangro on Tallinnas elav tantsija ja koreograaf. Peale Eesti Rahvusballetist lahkumist on ta jätkanud oma loometööd vabakutselise kunstnikuna ning olnud tihedalt seotud Kanuti Gildi SAALiga. Ta jätkab koostööd selliste kunstnikega nagu Thomas Lehmen, Christina Ciupke, muusiku ja heliartisti Taavi Kerikmäega ning grupiga Ansambel U:, kellega ta on uurinud etendaja rolli kaasaegse muusika kontekstis. Viimastel aastatel on ta loonud kaks lavastust teatrile NO99.

Info residentuuri ja showingute kohta: www.saal.ee, www.pyhavaim.blogspot.com
Residentuuri toetab: Eesti Kultuurkapital