mind köidavad puutumata alad - lüngad. rikkad piirkonnad, kus juba nähtud - nihestunud ideed on kokku varisenud ning õhku on jäänud puuduolev tulevik - potentsiaal - tühjus. töötan varemetes - jälgedes - ära kasutatud ja ammendunud märkides ja viidetes. tundlikkus nende suhtes - see on segadusse ajav, läbi mälutud ja nõudlik.
avan tekstiraamatud - näitemängud (meesautorid) vaatan, kuidas neid edasi anda - oma suva järgi. sean jõusaalis kangile 60kg ja hakkan rebima&kükkima. loon kunstlikult olukordi, mida tänapäeval tegelt ei teki (unistustes tekib). olukordi, mis nõuavad ekstreemset füüsilist pingutust -staminat - jõudu. vaja kedagi päästa - võidelda - kanda raskeid veeämbreid. ma igatsen alternatiivseid viise - avaraid, ruumikaid - kuidas inimestega suhelda - mitte ainult laval - ka igapäevaselt. selle asemel, et vältida, tahaks pigem rõhutada teksti võimalikku mitmetähenduslikkust ja abstraktsust.

Netti Nüganen on etenduskunstnik ja muusik. Ta on õppinud teatrit, tsirkust, muusikat ja sporti ning lõpetab hetkel Amsterdami Kunstikoolis koreograafia eriala.


Info residentuuri ja showingute kohta:
blogis

facebookisResidentuuri toetab Eesti Kultuurkapital